ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی انزلی با بنادر و کشتیرانی گیلان نیازمند توسعه است

در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه؛

77813 149 فقط خبر

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی گفت: در تلاش هستیم تا ارتباط و همکاری خود را با اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان گسترش دهیم تا ارتباط بین صنعت و دانشگاه برقرار شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بندرانزلی؛ دیدار سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی با مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان و هیئت همراه برگزار شد.

در این دیدار کریم کیاکوجوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی با تاکید بر گسترش روابط بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی و اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: در راستای ایجاد یک ارتباط صنعت و دانشگاه با سازمان های مختلف به ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی دریانوردی گیلان که سازمانی قوی است تعامل دارد و تلاش می کنیم این تعامل و همکاری را گسترش دهیم.

وی افزود: خوشبختانه همکاری مثبتی بین دانشگاه آزاد اسلامی انزلی و اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان وجود دارد و در سال های اخیر تفاهم نامه های مختلفی با این سازمان منعقد کرده ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی ادامه داد: تلاش کردیم تا نیازهای سازمان بنادر و دریانوردی را درک کنیم و تلاش کردیم اقدامات خوبی برای رفع مشکل که یکی از رسالت های مهم دانشگاه است انجام دهیم. به همین منظور کارگروهی با محوریت ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان تشکیل دادیم و بارها در خصوص ارزیابی و توسعه فرصت های تعامل با این اداره کل بحث و تبادل نظر کردیم.

ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی انزلی با بنادر و کشتیرانی گیلان نیازمند توسعه است

کیاکجوری در بخشی دیگر از سخنان خود به تشریح وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی انزلی پرداخت و اظهار داشت: دانشگاه اسلامی بندرانزلی دارای 82 هیئت علمی است. این واحد دانشگاهی یکی از 3 دانشگاه برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان است و از نظر تعداد دانشجو با 3200 دانشجو پس از واحدهای رشت و لاهیجان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. وی تصریح کرد: دانشجویان دکتری رشته مکانیک و همچنین رشته های مرتبط نیز در مقطع کارشناسی ارشد در این واحد آموزشی حضور پیدا می کنند.

  Для Того чтобы Скачать 1xgames и Ваше Устройство 1xgames Скачать На Android И Ios

کریم کیاکجوری دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی از جمله اساتید حقوق را از برترین های استان عنوان کرد و افزود: در رشته های مختلف از جمله حقوق، عمران و عمران جزو با سابقه ترین و قدیمی ترین گروه های آموزشی استان هستیم. مدیریت و 11 مدرس در رشته حقوق داریم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی همچنین با اشاره به اینکه این واحد دارای آزمایشگاه ویژه است افزود: طبق اعلام سازمان مرکزی این آزمایشگاه پتانسیل و ظرفیت تبدیل شدن به آزمایشگاه ملی را دارد.

وی در پایان به امتیاز ویژه دانشگاه انزلی از نظر قرار گرفتن در منطقه آزاد و نزدیک به اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان اشاره کرد و افزود: دستگاه اجرایی اداره کل بنادر و دریانوردی را می شناسیم. گیلان بسیار خوب است و ما ارتباط بسیار نزدیکی با این سازمان داریم، بنابراین تلاش می کنیم با این سازمان زبان مشترکی برای توسعه و گسترش همکاری ها پیدا کنیم.

حسین یونسی; مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به ظرفیت علمی و پژوهشی استان گیلان و شهرستان بندر انزلی تصریح کرد: با توجه به موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه، این ظرفیت و فرصت در اختیار است. شهر و ما باید از این پتانسیل استفاده کنیم..

وی با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که هر کاری در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان انجام می شود باید همراه با پژوهش باشد و خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از ظرفیت ها و ظرفیت های مراکز تحقیقاتی داخلی در این زمینه استفاده کنیم. ، تمرکز ویژه بر ما دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در استان و شهرستان داریم.

  کشوری که از کشاورزی تغذیه نمی کند نمی تواند زنده بماند

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان درباره استفاده از نظرات کارشناسان و مشاوران خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات این اداره کل با کمک نظرات مشاوران انجام می شود و برای این منظور می توان از نظرات کارشناسان و مشاوران استفاده کرد. خدمات مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی انزلی

یونسی در نهایت بهره اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان از حمل و نقل ترکیبی و ریلی را برای افزایش ترانزیت کالا دانست و خاطرنشان کرد: باید از حمل و نقل ترکیبی برای افزایش سهم بنادر گیلان در ترانزیت کالا استفاده کنیم و شاهد رونق اقتصادی در بنادر گیلان باشیم. به همین منظور جلسات متعددی با راه آهن استان گیلان و اداره کل گمرک استان برگزار کردیم و در این زمینه به نتایج مثبتی دست یافتیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید