ارائه لوایح ایجاد سه منطقه آزاد توسط دولت در مجلس

1020967 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا، سیدمحمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به ارائه سه لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی «دوگارون»، «سارا» و «مازندران» مجلس شورای اسلامی. گفت: ابزار لازم برای توسعه صادرات است. ایجاد اشتغال در کشور باعث کاهش موانع قانونی می شود که با ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی امکان پذیر است، به طوری که برای رفع موانع رشد و توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در استان های خراسان رضوی و مازندران، این لوایح مقرر شد. در مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

وی در خصوص لزوم ارائه این لوایح گفت: موضوع تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به منطقه آزاد تجاری و صنعتی به لحاظ نقش موثر مناطق آزاد در توسعه سرمایه گذاری و صادرات به کشورهای همسایه و آن است. اجتماعی و اقتصادی پیامدهای محلی ملی با حذف محدودیت ها از مناطق مرزی و ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق پیشنهاد می شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور افزود: ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی مازندران در سه منطقه بنادر امیرآباد، چیکرود و نوشهر نیز تصویب شده است.

حسینی خاطرنشان کرد: شمال شرق کشور به دلیل پتانسیل و پتانسیل واقعی برای سرمایه گذاری های زیرساختی عظیم، مرزهای مشترک طولانی با افغانستان و ترکمنستان و تشابهات محصولات صنعتی، تجاری و فرهنگی و ترانزیت ریلی استان، فاقد منطقه آزاد و خراسان رضوی است. مسیر زمینی برای افغانستان، ترکمنستان و سایر کشورهای آسیای مرکزی می تواند پیامدهای اقتصادی گسترده ای داشته باشد.

حسینی تاکید کرد: لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی سرخس-دوغارون که به صورت گروهی تقدیم مجلس شورای اسلامی شده بود در جلسه علنی 15 اردیبهشت 99 تصویب و به هیات امنا ارجاع شد، اما با توجه به لزوم بررسی این لایحه و جلسه هیئت وزیران در 8 اسفند سال گذشته تصمیم به ارائه لوایح جداگانه به مجلس گرفت تا سه لایحه مذکور به مجلس ارائه شود.

  برنامه فرهاد برای نتیجه گرفتن/ قهرمان کدام تیم است؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید