ارائه راه حل برای مشکلات عراق

30267 225 فقط خبر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی شعبه این دانشگاه در عراق خبر داد.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، برای پیشبرد اهداف دیپلماسی علمی کشورمان با عراق و بررسی راهکارهای افزایش ارتباطات علمی و تبادل دانشجو بین دانشگاه های آزاد اسلامی و … نشست دانشگاه های عراق با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی; رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با محمدکاظم الصادق؛ سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، خجت‌الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی کشورمان در عراق و محمدجواد نجفی، رئیس گروه علمی دانشگاه رایزنی فرهنگی، در عراق تأسیس شدند و مهمترین آنها مسائل مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی در مورد عراق.

دکتر طهرانچی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از کشور، اهمیت تاسیس دانشگاه آزاد در عراق و تشریح اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده و رایزنی فرهنگی کشورمان برای پیگیری و اخذ مجوز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد عراق با تشکر.

در ادامه این نشست، الصادق با قدردانی از تلاش های دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق اهداف دیپلماسی علمی کشورمان، از دکتر طهرانچی خواست از ظرفیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی برای پروژه های پژوهشی و صنعتی از جمله استفاده کند. حل مشکل آب شرب شهرهای کربلا و نجف علاوه بر جذب و تربیت طلاب باید مورد استفاده و تاکید ویژه در مجالس مذهبی قرار گیرد.

در ابتدای این نشست که با گفتگوهای کارشناسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رایزنی فرهنگی کشورمان در عراق در خصوص افزایش کمی و کیفی مشارکت علمی و دانشجویی دانشگاه های آزاد اسلامی عراق برگزار شد حجت الاسلام اباذری با ارائه ظرفیت علمی و فرهنگی عراق خاطرنشان کرد: اکثر دانشجویان عراقی که در ایران تحصیل می کنند، دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی هستند.

  رونمایی از طرح پیروزی استقلال توسط فرهاد مجیدی/ راه برای رقبا سخت بود - اندیشه معاصر

پای بر نقش فرهنگی این دانشگاه در کنار رسالت علمی آن تاکید کرد و آن را مهم دانست.

در ادامه جلسه نجفی؛ رئیس گروه علمی دانشگاه رایزنی ضمن ارائه گزارشی از سابقه همکاری های علمی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های عراق در سال گذشته، گفت: رویدادهای علمی زیادی در واحدهای دانشگاه آزاد سراسر کشور برگزار می شود و ظرفیت های پژوهشی زیادی وجود دارد. که به طرق مختلف قابل استفاده است.معلمان و دانش آموزان عراقی در آن شرکت داشتند.

وی نقش تأسیس و مدیریت انجمن های فارغ التحصیلان عراقی از دانشگاه های ج. الف- ایران که اکثراً واحدهای دانشگاه آزاد هستند، دستیابی به اهداف دیپلماسی علمی و فرهنگی را مهم دانست و خواستار توجه و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه شد.

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید