ادعای علی اف علیه روسیه در مورد جنگ قره باغ

1008876 فقط خبر

الهام علی اف با اشاره به جنگ اخیر با ارمنستان بر سر منطقه قره باغ گفت: روسیه در جریان جنگ بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان در سال 2020 از طریق قزاقستان، ترکمنستان و ایران به ارمنستان سلاح می دهد.

وی افزود: جمهوری آذربایجان با ارسال نامه هایی به قزاقستان، ترکمنستان و ایران از آنها خواسته است که هواپیماهای روسی حامل سلاح برای ارمنستان را در زمان جنگ قره باغ متوقف کنند.

رئیس جمهوری آذربایجان در کنفرانسی بین المللی در دانشگاه ADA در باکو درباره توسعه پس از جنگ قره باغ کوهستانی با ارمنستان صحبت کرد و گفت: ارمنستان بارها تلاش کرده است روسیه را با دستکاری سازمان پیمان امنیت جمعی وارد جنگ کند. این تسلیحات از طریق مسیرهای روستوف-آن-دون و موزدوک به ارمنستان ارسال شده است و باکو از گرجستان خواسته است تا حریم هوایی و مسیر زمینی خود را مسدود کند تا از انتقال سلاح از روسیه به ارمنستان جلوگیری شود. گرجستان به درخواست آذربایجان پاسخ مثبت داد، اما سلاح از طریق قزاقستان، ترکمنستان و ایران به ارمنستان ارسال شد.

علی اف با تاکید بر اینکه جمهوری آذربایجان فعالانه صلح و همکاری در قفقاز را ترویج می کند، گفت: پذیرش پنج اصل پیشنهادی جمهوری آذربایجان برای توافقنامه صلح توسط ارمنستان و تصمیم برای ایجاد کمیسیون مشترک برای تعیین مرزها مثبت است. تحولات پس از جنگ 2020

وی با تاکید بر اینکه ارمنستان سرانجام پس از جنگ قره باغ اهمیت صلح را درک کند، افزود: در صورت امضای توافقنامه صلح و اجرای اصول پنج گانه، صلح بلندمدت و پایدار در قفقاز برقرار خواهد شد.

  نرم ترین اعتراض به قضاوت نویدکی! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4033/

دیدگاهتان را بنویسید