ادعاهای اسلامی در مورد توانایی ایران برای ساخت بمب هسته ای به اشتباه درک شده است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه اگر کشورهای دیگر به تعهدات خود بازگردند، ما نیز به تعهدات خود در توافق هسته ای بازمی گردیم، گفت: اظهارات آقای اسلامی در مورد توانایی ما در دستیابی به بمب هسته ای سوء تفاهم شد.

894 968 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز (سه شنبه) در گفتگو با شبکه لبنانی «المیادین» اعلام کرد که بر اساس قانون شورای اسلامی و با توجه به حفظ منافع مردم تعدادی از اقدامات انجام شده است.

وی افزود: از جمله این اقدامات راه اندازی هزار دستگاه سانتریفیوژ IR6 بود و از دیروز شروع به تزریق گاز به این دستگاه ها کردیم. ما در حال ادامه روند غنی سازی برای رفع نیازهای کشور هستیم.

کمالوندی همچنین گفت: ما قبلاً در جریان مذاکرات برنامه خود را به آژانس اعلام کرده ایم و سایر طرف های مذاکره می دانند که ما قانون داریم.

وی تاکید کرد: در صورت بازگشت سایر کشورها به تعهدات خود ما نیز به تعهدات خود در توافق هسته ای باز می گردیم. اظهارات آقای اسلامی در مورد توانایی ما در دستیابی به بمب هسته ای اشتباه گرفته شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز گذشته جزئیات رهاسازی و تزریق گاز به صدها سانتریفیوژ از جمله ماشین آلات پیشرفته بر اساس اجرای قانون اقدامات راهبردی را تشریح کرد.

از سوی دیگر، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی روز گذشته در گفت و گو با خبرنگار دولت خبرگزاری فارس، با اشاره به تعامل سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: تعامل سازنده با یکدیگر بین سازمان انرژی اتمی و آژانس ایجاد شده و مشکلی وجود ندارد و در این تعاملات بوجود نیامده است. زیرا تمام توانایی های ما تحت نظارت آژانس بر اساس NPT و پادمان ها انجام می شود.

  افشاگری جدید از زندگی مهدی قائدی

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: همانطور که آقای هرازی فرمودند، ایران توانایی های فنی ساخت بمب اتمی را دارد اما چنین برنامه ای در دستور کار نیست، اما مهم این است که رژیم صهیونیستی این اتهامات واهی را مطرح کرد و ساختگی برای گمراه کردن افکار عمومی مردم با حمایت جبهه مخالف انقلاب اسلامی قیام می کنند.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید