ادامه کارزار نظامی-سیاسی غرب علیه اوکراین؛ هیاهو برای هیچ

1081907 فقط خبر

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، رئیس جمهور فرانسه، صدراعظم آلمان، رئیس جمهور رومانی و نخست وزیر ایتالیا با زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در اوکراین دیدار کرده اند. یک روز پیش از آن، وزرای دفاع ناتو در بروکسل برای گفتگو درباره وضعیت اوکراین ملاقات کردند.

اگرچه هرگونه تلاش سیاسی از سوی کشورهای مختلف برای کمک به پایان دادن به بحران اوکراین اقدامی پسندیده و قابل ستایش است، اما مشخص نیست که این جلسات تا چه حد می تواند تنش ها را کاهش دهد و اثرات منفی این جنگ بر ثبات جهانی را از بین ببرد. برای پاسخ به این سوال شاید نگاهی به مواضع اعلام شده از سوی مقامات چهار کشور در کیف و نیز اظهارات حاضران در نشست ناتو مفید باشد.

رهبران آلمان، فرانسه، ایتالیا و رومانی در کیف گفتند که از تلاش اوکراین برای پیوستن به اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند و باید اجازه عضویت فوری به این کشور داده شود.

شولتز صدراعظم آلمان در یک کنفرانس خبری مشترک گفت که اوکراین به خانواده اروپایی تعلق دارد، اما همچنان باید معیارهای الحاق را رعایت کند. دراگی، نخست وزیر ایتالیا گفت: مردم اوکراین از ارزش های دموکراسی و آزادی در مبارزه با تجاوز روسیه دفاع می کنند. وی گفت: «او و رهبران اروپایی از تایید درخواست فوری اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا حمایت می کنند.

به گزارش رسانه ها، همزمان با ورود مکرون به اوکراین، سامانه های توپخانه ای سزار فرانسوی با هواپیماهای اوکراینی وارد این کشور شدند. استولتنبرگ دبیرکل ناتو در نشست ناتو گفت اوکراین تهدیدی برای روسیه نیست و به حمایت از کیف ادامه خواهد داد.

  فال ابجد امروز 27 اسفند + فال من ابجد - فکر مدرن

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده خطاب به همکاران خود گفت: “در صورت لزوم، ما آسمان و زمین را جابه جا می کنیم” تا اطمینان حاصل شود که اوکراین سلاح های مورد نیاز خود را دریافت می کند. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ضمن حضور در اجلاس ناتو بر اهمیت ارسال سلاح به اوکراین و زمینه سازی برای عضویت این کشور در ناتو تاکید کرد و از ارسال یک میلیارد دلار کمک جدید به اوکراین خبر داد.

تاکید بر عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا، عضویت در ناتو، ارسال تسلیحات نظامی به کیف و حمایت کامل این کشور از مسکو از ویژگی های مشترک مواضع رهبران غربی در روزهای اخیر است. اگرچه آنها مدعی هستند رویکرد سیاسی را دنبال می کنند و هدفشان از حمایت از اوکراین قرار دادن روسیه بر میز مذاکره است، اما در عمل سناریوی آنها دمیدن آتش جنگ و ادامه رویارویی با روسیه است. به عبارت دیگر، کلید واژه رویکرد سیاسی هیچ نشانه ای در اقدامات عملی کشورهای مذکور ندارد، بلکه بیانگر رویکرد رفتاری نظامی محور آنهاست.

کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی ادامه جنگ را عامل فجایع اقتصادی به ویژه در حوزه انرژی و غذا برای جهان از جمله اروپا و آمریکا می دانند. در شرایط فعلی حتی کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، انگلیس، اسپانیا و غیره. بالاترین تورم در دهه های اخیر را تجربه می کند و در ایالات متحده قیمت سوخت هر روز در حال افزایش است. از سوی دیگر، برخی از تحلیلگران مانند کیسینجر بارها نسبت به ادامه جنگ هشدار داده و آن را پیش شرط نابودی اوکراین و مواضع جهان غرب دانسته اند.

  کتاب های گران قیمت؛ نگرانی خواننده / نگرانی طاعون متاثر از بدنه ضعیف صنعت هر سال منتشر می شود

بی تفاوتی رهبران غربی نسبت به این گونه هشدارها نشان می دهد که نسل جدیدی از رهبران اروپایی سیاست غیرمنطقی را در پیش گرفته اند و همین امر باعث شده است تا بر ادامه جنگ پافشاری کنند. رهبرانی که نه بر اساس منافع و امنیت ملی و خواسته های مردم، بلکه بر اساس اهداف شخصی عمل می کنند، سرمایه داران به ویژه شرکت های تسلیحاتی و کارتل ها را حمایت می کنند و منجر به کشته و زخمی شدن تعداد بی شماری از کشورهای متخاصم و قربانی شدن می شوند. میلیون ها نفر به دلیل گرسنگی و گرسنگی و افزایش قیمت انرژی و غذا وجود دارند.

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید