ادامه محدودیت های غیر واکسیناسیون جوکوویچ

ماجرای واکسینه نشدن و محرومیت نواک جوکوویچ از مسابقات جهانی واکنش ها و انتقادات مختلفی را در پی داشته و باعث شده تا پای همسرش در این مورد باز شود.

2518 600 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا.

تصمیم جدی نواک جوکوویچ برای تزریق نکردن واکسن کرونا به خود باعث شد این تنیسور برجسته صربستان و جهان اولین گرند اسلم سال 2022 استرالیا را با عوارض فراوان آغاز کند و در نهایت بدون مسابقه از کشور کانگورو اخراج شود.

نواک جوکوویچ با وجود ورود به استرالیا، ابتدا به هتل محل نگهداری پناهجویان در فرودگاه ملبورن و سپس با دخالت سفارت صربستان به مکان بهتری منتقل شد. چندین جلسه دادگاه برای این تنیسور صربستانی برگزار شده است که حتی وزیر مهاجرت استرالیا نیز رسماً مخالفت خود را با ورود رسمی جوکوویچ به این کشور اعلام کرده است. در پایان این داستان جنجالی، نواک جوکوویچ از استرالیا اخراج شد و به کشورش بازگشت. او که مدعی اصلی قهرمانی گرند اسلم استرالیا بود به بقیه رقبای خود فرصت داد و در نهایت رافائل نادال اسپانیایی در فینال هیجان انگیز دانیل مدودف از روسیه را شکست داد و قهرمان شد.

عدم واکسیناسیون نواک جوکوویچ به تورنمنت های معتبر دیگر نیز سرایت کرد. این تنیسور برجسته جهان با از دست دادن چندین تورنمنت و امتیازات فراوان، آرام آرام جایگاه خود را در رنکینگ جهانی به تنیسورهای دیگر واگذار کرد. در آخرین رده بندی اعلام شده از سوی انجمن جهانی تنیس حرفه ای (ATP)، دانیل مدودف روسی صدرنشین است و نواک جوکوویچ در جایگاه هفتم قرار دارد.

  فنجان دسر شکلاتی؛ هنر با شکلات - تفکر مدرن

این در حالی است که دولت های آمریکا و کانادا نیز قوانین بسیار سخت گیرانه ای را برای ورود اتباع خارجی در دوران کرونا در نظر گرفتند و این موضوع موانع بزرگی را برای نواک جوکوویچ ایجاد کرد. همین موضوع باعث شد او تورنمنت های مهم و بزرگ این دو کشور را از دست بدهد. مسابقات مسترز کانادا و تنیس اوپن آمریکا از جمله تورنمنت های معتبری هستند که به دلیل عدم تزریق واکسن کرونا به طور رسمی مخالفت خود را با حضور نواک جوکوویچ اعلام کردند.

سردبیر مجله راکت نیز در این باره گفت: من واقعاً متعجبم که این مرد (نواک جوکوویچ) هنوز هم در مسابقات شرکت می کند به این امید که قوانین را برای او تغییر دهند.

یلنا جوکوویچ همسر نواک جوکوویچ در واکنش به اظهارات سردبیر مجله معتبر راکت که توسط رسانه رسمی انجمن حرفه ای تنیس جهان نیز بازنشر شده است، می گوید: شاید باید روی تنیس تمرکز کنید و در مورد آن بنویسید. آیا این واقعا رسانه تنیس جهانی است؟

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید