اخذ تکمیل ساختمان منوط به تایید انتظامی پلیس می باشد

115791 692 فقط خبر

به گزارش اعتدال، موضوع ایمن سازی ساختمان ها به ویژه در اماکن عمومی مانند بانک ها، مجتمع های تجاری و اداری، شرکت ها و … در اعمال مجرمانه ای مانند سرقت یکی از اولویت ها و دغدغه هایی است که بارها و بارها از سوی مختلف به آن پرداخته شده است. کارشناسان و مسئولان نگرانی ها تا جایی بالا گرفت که پلیس طرحی انضباطی برای کارهای ساختمانی ارائه کرد که بر اساس آن، اتمام کار منوط به تایید انضباطی پلیس است.

چندی پیش سردار کاسم رضایی، جانشین فرمانده فراجا نیز با تاکید بر این موضوع، گفت: در حوزه ساخت و ساز شهرداری ها باید موظف به اخذ پروانه ساختمانی و بازداشت انتظامی و همچنین اتمام کار شوند. این موضوع بهانه ای برای پیگیری آخرین وضعیت اجرای این طرح از سوی رئیس پلیس پیشگیری فراجا شده است.

سردار مهدی معصوم بیگی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین الزامات نیروی انتظامی و ملحقات امنیتی برای تکمیل ساختمان، گفت: بر اساس بند ج ماده 108 قانون ششم توسعه، موظف به رعایت نکات امنیتی و انتظامی هستند. ضمیمه هایی که موجب ارتقای امنیت و ایمنی این اماکن و جلوگیری از سرقت مطابق با استانداردهای اعلام شده از سوی پلیس می شود.

وی با اشاره به تبصره این بند از قانون، گفت: تهیه و به تصویب هیأت وزیران رسید. لازم به ذکر است که این آیین نامه در اواخر دهه 1400 به هیأت وزیران رفت و به تصویب رسید.

معصوم بیگی با بیان اینکه کارگروه ها در نیروی انتظامی تشکیل شده و در مراحل پایانی قرار دارند، گفت: پس از نهایی شدن این الزامات، هر مرجع صدور مجوز اعم از شهرداری ها، وزارت مسکن و شهرسازی، مالکیت صنعتی؛ جهاد کشاورزی و غیره باید مقررات حفاظتی و انضباطی را رعایت کنند و در صورت عدم رعایت، مراجع صدور مجوز حق فسخ آن را ندارند.

  رادوسویچ پاسخی به پرسپولیسی ها نمی دهد/ رادو نسخه قرمز را تبدیل کرد؟ - اندیشه معاصر

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه الزامات در مراحل نهایی است، درباره زمان اجرای آن نیز به ایسنا گفت: برای اجرای این مفاد عجله داریم و امیدوارم به زودی نهایی و اجرایی شود.

به گفته معصوم بیگی، با رعایت این الزامات، هرگونه ساخت و ساز باید دارای استانداردها و الزامات امنیتی اعلام شده از سوی پلیس باشد و قطعا این موارد در کاهش سرقت ها و سایر اعمال مجرمانه موثر خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مصوبات باید مجددا در مجلس تصویب شود و به قانون تبدیل شود، گفت: این موضوع بر اساس قانون برنامه ششم توسعه مصوب مجلس انجام شده و نیازی به تصویب مجدد مجلس نیست. “.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید