اخبار مربوط به “محدودیت های نمایندگان مجلس برای دانشجویان” صحت ندارد

عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با آنا:

77605 757 فقط خبر

فلاحی گفت: اعمال محدودیت برای دانش آموزان توسط اعضای شورای اسلامی از اساس اشتباه است.

گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا: در روز گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه جمعی از نمایندگان مجلس و کارشناسان طرحی را تدوین کرده اند که در صورت تخلف از موازین دانشگاهی توسط دانشجویان و ارتکاب جرایمی از قبیل ایجاد اغتشاش و آشوب، تخریب اموال، فحاشی و توهین. به مقدسات در دانشگاه ها و هرگونه اقدامی که در حین صدور احکام انضباطی بر خلاف مأموریت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه باشد، متخلفان را به پرداخت تمام هزینه های تحصیل در آن مقطع محکوم می کند.

یکی دیگر از مجازات های پیشنهادی در این طرح ممنوعیت خروج از کشور به مدت 10 سال بود. در این طرح مقرر شد در صورت اظهار پشیمانی دانش آموزان از اقدامات غیرقانونی از مجازات فوق تخفیف گرفته و یا در صورت رفع نیازهای کشور و خدمت، مجازات آنان بخشیده شود.

گفته می شود این طرح به امضای تعدادی از نمایندگان رسیده و در حال حاضر امضای سایر نمایندگان در حال جمع آوری است.

احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش شورای اسلامی در پاسخ به اخبار ایمنی و بهداشت آنا مبنی بر طرح «حمایت از جامعه علمی و ارتقای نظم و انضباط دانشگاهی» که گویا به دنبال اعمال محدودیت برای دانشجویان توسط نمایندگان شورای اسلامی است. وی با اشاره به اینکه این خبر به هیچ وجه صحت ندارد، می گوید: هیچ نماینده ای به این موضوع نپرداخته است و اخبار از روی کذب است. این هفته مجلس تعطیل بود و نماینده ای نداشت، چگونه می توان در زمان تعطیلی این طرح را امضا کرد؟

  جدیدترین ویدیو از برخورد قطار تهران - کرج

انتهای پیام/4167/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید