احمدی لاشکی: تشریح آخرین وضعیت «رتبه بندی معلمان» و راهکارهای رفع مشکلات «معلمان خریدار خدمات آموزشی» – تفکر نوین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، کاسم احمدی لاشکی درباره آخرین رتبه بندی فرهنگیان کشور گفت: دولت در تاریخ 22اسفند سال گذشته، یک لایحه با 10او این ماده را تقدیم مجلس کرد و این بار مجلس این قانون را به صورت جامع تری اما در قالب ارائه کرد 7مجموعه مقاله به بعد 6در دی ماه امسال به هیئت امنا ارسال و مقرر شد پس از نهایی شدن توسط رئیس مجلس، جهت اعزام وی به وزارتخانه و آغاز فعالیت عملیاتی و اجرایی به رئیس جمهور ابلاغ شود..

وی افزود: در مقاله 7در قانون آمده است که آئین نامه این قانون باید توسط وزارت آموزش و پرورش با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، سازمان استخدامی و دو نماینده از کمیسیون آموزش و علوم تهیه، تدوین، شفاف سازی و نهایی شود. باشد، این مقررات را بنویسید ما یک نامه هستیم.

احمدی لاشکی گفت: این اقدامات باید هر چه زودتر اجرایی شود، زیرا قانونگذار در نظر دارد ضمن «ارتقای جایگاه معلمان و تبیین بیشتر نقش معلمان در جامعه» ضمن اینکه به دنبال «کیفیت» هستیم که البته نیازمند حمایت مالی است. ..

وی با اشاره به راهکارهای حل مشکلات معلمان در خرید خدمات آموزشی، تصریح کرد: از ابتدای سال 1378 قوانینی را در زمینه حقوقی ایجاد کردیم تا به این معلمان فضا بدهیم و سال گذشته بر اساس 24ساعت کاری این بستگان و بیمه کامل سعی کردیم نظم خاصی در فعالیت های این استان ایجاد کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال از طریق دیوان محاسبات کشور اعلام شد که قانون کار در مورد این معلمان اعمال شود زیرا قانون کار 44ساعت ماه را چنین می دانند 24زمان اختصاص داده شده مناسب است 44زمان بیمه و حقوق این افراد را محاسبه کنید که به این نتیجه رسیدیم که یک معلم با سایر کارکنان قابل مقایسه نیست، زیرا معلم آینده این جامعه را می سازد و نقش پر رنگ و موثری در تربیت افراد دارد..

  از امروز بارش برف و باران

وی تاکید کرد: وزیر آموزش و پرورش ظرف چند روز پیش نویسی را روی سایت ریاست جمهوری ارسال کرد و پرسید که آیا دیوان محاسبات کشور همراهی می کند و تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام می شود؟ بخشنامه 2 هزاران لغو می شود. ضمناً با توجه به اینکه دیوان محاسبات زیر نظر مجلس شورای اسلامی فعالیت می کند، دیروز مصوباتی داشتیم و مقرر شد رئیس مجلس به رئیس دیوان محاسبات ابلاغ کند تا تربیت معلم به طور جداگانه بررسی شود..

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263855

دیدگاهتان را بنویسید