احتمال سیل تهران/اخطار زرد تا روز دوشنبه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران اعلام کرد؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به ویژگی های بارندگی های تابستانی و احتمال طغیان در برخی رودخانه ها و نهرهای فصلی گفت: به مردم هشدار می دهیم از رودخانه ها دوری کنند.

2183 419 فقط خبر

من گزارش میدم گروه عمومی خبرگزاری آنا، حامد یزدی از صدور اخطاریه زرد رنگ هوای استان تهران در شامگاه جمعه خبر داد و گفت: از شنبه 24 مرداد تا دوشنبه 26 مرداد ماه رشد ابرهای همرفتی پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه وقوع بارندگی و رعد و برق و آبگرفتگی معابر نیز بخشی از پیش بینی هواشناسی بود افزود: با توجه به اینکه منطقه متاثر از این هشدار و خطرات در نواحی شمالی استان به ویژه ارتفاعات وجود دارد، از همه خواهانیم. افراد از بالا رفتن از ارتفاعات اجتناب می کنند و از بالا رفتن اجتناب می کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به احتمال طغیان آبراه ها و رودخانه ها افزود: با توجه به ویژگی های بارندگی های تابستانی، احتمال بارش شدید باران و جاری شدن سیل در برخی از آبراه ها و رودخانه های فصلی دور از انتظار نیست، بنابراین که تاکید می کنیم مردم از رودخانه ها و مسیل ها دوری کنند و از رودخانه ها فاصله بگیرند.

وی به پیش بینی وزش باد شدید، گرد و غبار، خطر سقوط اجسام و شکستگی درختان اشاره کرد و افزود: منطقه متاثر از این خطرات نیمه جنوبی و غرب استان است و در این راستا فاصله از امکانات موقت و احتیاط هنگام رانندگی برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و افراد مسن تاکید می شود خودروها را در کنار درختان و تاسیسات نیمه کاره پارک نکنند.

  حمله مجدد صهیونیست ها به مسجد الاقصی - خبرگزاری آنا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران مهمترین رسالت مدیریت بحران مبتنی بر پیشگیری را مورد تاکید قرار داد و گفت: صدور و اعلام هشدارها، آگاه سازی مردم و پیشگیری از حوادث است، لذا از همه مردم می خواهیم که هشدارها را جدی بگیرند تا بتوانیم به انجام برسانیم. مرحله پیشگیری به خوبی

یزدی مهر با اشاره به سیل اخیر گفت: طبق بررسی های انجام شده شاهد بودیم که اخطاریه های مدیریت بحران استان تهران نقش مهمی در جلوگیری از سیل اخیر داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید