احتمال جنگ با اسرائیل 50-50 است

سید حسن نصرالله: احتمال جنگ با اسرائیل 50 تا 50 است

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه یکشنبه در مراسم عزاداری دهه اول محرم در حومه جنوبی بیروت تاکید کرد که فرصتی تاریخی برای نجات کشور داریم.

من گزارش میدم اعتدال به گزارش المنار، سید حسن نصرالله درباره پرونده نفت و گاز لبنان گفت: این گنج در دریا است و ما این فرصت تاریخی را داریم. ما خودمان را در جایی قرار می دهیم که حداقل 50 درصد احتمال جنگیدن و 50 درصد عدم رفتن به جنگ وجود دارد.

افرود با بیان اینکه امروز در وضعیت بهتری هستیم، گفت: ما در بین مردم هستیم و رنج ها را می دانیم، مردم را دوست داریم و معتقدیم خدمت، حفاظت و دفاع از آنها یکی از بزرگترین موهبت های خداوند است.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: فرصت تاریخی و طلایی برای نجات کشور و سوق دادن مردم از این وضعیت ناگوار به آینده ای بهتر وجود دارد و این مستلزم ریسک است، بنابراین باید به سمت آن ریسک برویم.

وی همچنین گفت: ما حاضریم خود و عزیزانمان را برای دفاع از کشور و مردممان فدا کنیم و خداوند نیز ما را مکلف کرده است.

نصرالله افزود: برخی پرونده گاز و نفت لبنان را با پرونده هسته‌ای ایران مرتبط می‌کنند زیرا برخی آمریکایی‌ها و سعودی‌ها بقیه را یکی می‌دانند و برخی می‌گویند بحث گاز و نفت برای منافع سیاسی داخلی است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: تنها چیزی که در این زمینه می خواهیم کمک به کشورمان و دادن عناصر قدرت به دولت در مذاکرات است و فردا صبح میانجی آمریکایی با سران کشور دیدار خواهد کرد.

  حذف احتمالی نام سپاه از فهرست تروریستی آمریکا - اندیشه معاصر

وی همچنین گفت: ما طرف مذاکره نیستیم و کسی را موظف به این کار نکرده‌ایم و وظیفه ما نیست.

سید حسن نصرالله افزود: با توجه به نتایج، راه عمل را در آینده مشخص خواهیم کرد و از مردم اجر و سپاسی نمی خواهیم. ما به نفت و گاز و بقای کشور علاقه مندیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در قسمت پایانی سخنان خود گفت: در این 40 سال خداوند به ما قدرت صبر داده و از اصول و اهداف خود عدول نکرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید