اجرای بخشی از «شوکران» با حضور مهدوی دامغانی

1081919 فقط خبر

امشب (شنبه 28 خرداد) ساعت 22:45 مرحوم احمد مهدوی دامگانی اسلام شناس و استاد سابق دانشگاه های تهران، پنسیلوانیا، کمبریج و هاروارد با بیانی از فضلی نژاد در برنامه شکران بازپخش می شود. شبکه چهار سیما.بی.

احمد مهدوی دامگانی، اسلام شناس و استاد سابق دانشگاه های تهران، پنسیلوانیا، کمبریج و هاروارد روز جمعه 26 خرداد در سن 95 سالگی درگذشت.

وی از سال 1985 در آمریکا زندگی می کند و در فیلادلفیا زندگی می کند و همچنین رئیس مرکز اسلامی آن منطقه است. وی گفت: 35 سال است که در آمریکا هستم و روحم در ایران است. من در ایران همه چیز دارم و توفیق دارم که قبل از رحلت عتبوسی علی بن موسی الرضا (ع) سهمی به من داده شود و جنازه ام در مشهد به خاک سپرده شود.

مهدوی دامگانی در پایان برنامه ضمن دعای خیر برای حضار سکران گفت اگر به خاطر ایمان به او گفته شود لیوان شوکران را بنوشید طبیعتاً آماده است. او گفت: «روح ارزشمند من ارزشی ندارد، اما این اتفاق در آمریکا نخواهد افتاد. تقیه تا زمانی است که پاها خون نباشد. «مرگ اگر مرد است به سوی من بیا/ در حالی که من از بودن در جوار او خوشحالم» انشاء الله حفظم کند و با ایمانی که بیان کردم بمیرم.

از آثار مهدوی دامگانی تا «از علی آموز احلاس عامل»، «رساله هدر»، «شاهزاده اعلای شهربانو»، «در باغ نور»، «گزیده‌ای از حدیث حق»، «گزیده‌ای از شعر سعدی در عربی” ، “کشف نسفی” بررسی ها و حاشیه ها “، المجدی در انساب حواریون “(بررسی)،” اسم السحر از طریق ذکر تشیع و شعر” (تصحیح، بررسی)،” مبل حزن. (عبدالله بن احمد خازن) «(اصلاح و تحصيل) و «الوحشيات»» (اصلاح).

  جهاددانشگاهی از بدو پیدایش اکوسیستمی مغفول بوده است

«نتیجه زمان» علی محمد سجادی، «مقالاتی در احادیث دیگران»، «خاطره رفقا و قطرات باران» علی محمد سجادی و سعید واعظ، «خاطره اقوام در پرواز» علی محمد سجادی و سعید واعظ و «در پیری برفی» مجموعه ای از مقالات علی محمد سجادی و سعید واعظ.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید