اجتماع بزرگ زنان عاشورایی تشکیل شد

در روز چهارم محرم؛

اجتماع بزرگ بانوان عاشورایی با حضور پرشور بانوان حسینی در مسجد جامع موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خرمشهر برگزار شد.

907 444 فقط خبر

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، به منظور تبیین حماسه و نقش زن حضرت زینب (سلام الله علیها) و عاشورا و الگوهای زنان در ایران اسلامی، صبح امروز سه شنبه 20 مرداد 1401 مصادف با چهارم محرم الحرام 1444 اجتماع بزرگ بانوان عاشورایی با حضور هادی سهامی رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جعفرپور معاون فرهنگی هنری موزه ملی انقلاب اسلامی و حرم. دفاع مقدس، حجت الاسلام والمسلمین مومنعلی خانپور معاون عقیدتی سازمان بسیج شهرداری تهران و جمعی از بانوان عاشورایی تهران در مسجد جامع خرمشهر موزه ملی انقلاب اسلامی و حراست مقدس برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام خانپور با بیان ویژگی های بارز حضرت زینب(س)، گفت: این بانوی بزرگوار، تربیت یافته مکتب حضرت علی(ع) و پرورش یافته در دامان حضرت زهرا(سلام الله علیها) الگویی جامع برای زنان حسینی جامعه ما را قرار می دهد.

وی در ادامه گفت: تبیین حماسه حسینی و روشنگری این پیامبر پس از واقعه عاشورا باعث جاودانگی و تأثیر شهادت اباعبدالله الحسین (ع) شد.

معاون عقیدتی بسیج شهرداری تهران در پایان با اشاره به روایت امام باقر(ع) گفت: در هشتم بهشت ​​درب الحسین(ع) است و کلید این در حضرت زینب(سلام الله علیها) است. بر او).

همچنین در این مراسم از سرکار خانم اعظم چیراگلی مادر شهید مسلم فراهانی تجلیل شد. همنوایی بانوان عاشورایی با نوای گرم پیر غلام اهل بیت حاج محسن طاهری و نوای سنج و دمام از دیگر برنامه های این محفل معنوی در مسجد جامع موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خرمشهر بود.

  کم خونی در دوران بارداری - یک تفکر مدرن

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید