اتهام بزرگ استقلال به مربیان تیم ملی پرسپولیس / می خواهند بلایی که سر من آمد سر سیاوش بیاورند – تفکر مدرن

به گزارش اندیشه، تحلیلگر خبری، مهدی پاشازاده کارشناس فوتبال و ستاره سابق تیم ملی ایران یکی از مهره های تاثیرگذار در صعود تیم ملی به جام جهانی 1998 فرانسه بود که بایرلورکوزن به عضویت این تیم درآمد.

پاشازاده یکی از چهره های مطرح فوتبال در دهه 70 بود که پس از درخشش در استقلال و تیم ملی فوتبال را در اروپا امتحان کرد و توانست تمرینات خود را در اروپا آغاز کند.

ملی پوش سابق در گفت وگویی تفصیلی به تشریح برخی از مسائل مربوط به تیم ملی و نحوه صعود به جام جهانی پرداخت. وی همچنین در بخشی مهم از این گفتگو به سیاوس یزدانی و شباهت هایی که به وضعیت فعلی این بازیکن با شرایط قبلی تیم ملی دارد اشاره کرد.

پاشازاده ابتدا گفت: برخورد با سیاوش یزدانی من را به یاد خودم و اتفاقات جام جهانی 1998 انداخت، در آن زمان بهترین مدافع میانی ایران بودم اما متاسفانه کاملا مورد بی توجهی کادر فنی تیم ملی قرار گرفتم. در اردوها بودم اما حتی در لیست 20 نفره هم قرار نگرفتم و بعد از آن بهترین آمادگی را در بین همه مدافعان داشتم.

اردوی ما در مجموعه انقلاب بود و قبل از یکی از بازی ها یکی دو مدافع مجروح و تنبیه شدند و تصور می کردم حداقل در این مسابقه در لیست حضور داشته باشم. برادرانم حتی بلیت گرفتند و به این امید که حداقل من در لیست باشم به استادیوم رفتند.

لیست 18 نفره معمولا یک روز قبل از هر مسابقه خوانده می شد و من معمولا در لیست افرادی بودم که از مرز رد می شدند و کمپ را ترک می کردند. اتفاقاً روز گذشته لیست را نخوانده بودند و من از حضورم در لیست بازی ها بسیار مطمئن بودم. شما نیستید و از مرز عبور کرده اید. سوار اتوبوس نشوید.

  فیلم | بازیگر زن مشهور ایرانی در یک مهمانی عصرانه - اندیشه معاصر

بلافاصله با برادرانم تماس گرفتم و گفتم هنوز در لیست نیستم. اگر به ورزشگاه می روید، حداقل بدانید که من طبق معمول بازی نمی کنم. پس از این تماس از مجتمع انقلاب خارج شدم و به سمت میدان راه آهن حرکت کردم. حتی در حالی که از او متنفر بودم.

مایل قدیمی

در آن زمان فقط من ترجیح داده بودم! من قرار نگرفتم و چند چهره استقلالی دیگر علی رغم شایستگی به طرز عجیبی در تیم ملی نادیده گرفته شدند. در حالی که نتایج ضعیف تیم ملی منجر به اخراج آقای مایلی کوهان و سرمربی جدید برزیلی (والدر ویرا) نشد، در اولین اقدام چند نفر را به تیم ملی بازگرداندیم.

بگذریم بعد از آن به عضویت ثابت تیم ملی درآمدم و طبق تاریخ و کارشناسان بهترین بازی ها را برای تیم ملی انجام دادم تا اینکه بعد از جام جهانی فرانسه در سال 1998 در تیم منتخب جهان قرار نگرفتم. و یکی از بهترین باشگاه های آن زمان من به اروپا رفتم (بایر لورکوزن) اما یک سری لجبازی ها و تنگ نظری ها باعث شد تا تعدادی از بهترین سال های حضورم در تیم ملی را از دست بدهم.

تکرار ماجرای استقلالی ها

متاسفانه باید بگوییم که شاهد اتفاقاتی هستیم که تکرار آن را برای استقلالی ها به تاریخ واگذار می کنم. امروز هم این نظر غالب در تیم ملی این است که جمعی از بهترین فوتبالیست های ایرانی که در استقلال هستند راهی تیم ملی نمی شوند. این جمله را یک هوادار معمولی نگفته مهدی پاشازاده، پیشکسوت و کارشناس سابق تیم ملی؛ این که حتی یک هوادار معمولی هم می گوید کاملا درست است.

متأسفانه امروز می بینیم که برخی از بازیکنانی که در پست های خود بهترین هستند و شایسته حضور در تیم ملی هستند به دلایل نامعلومی در تیم ملی حضور ندارند (البته برای ما تا حدودی مشخص است) اما چند نفر که در تیم خیلی ضعیف تر هستند. ملی بازی کنید.

  ایران 1 طلا، 2 نقره و 4 برنز کسب کرد

این رفتارها ممکن است در کوتاه مدت با یک سری موقعیت های پشت صحنه کارساز باشد، اما تجربه و تاریخ نشان داده که در درازمدت نه برای تیم ملی و کادر فنی آن خوب است و نه برای فدراسیونی که آنها را حمایت می کند یا طراحی می کند.

مهدی پور در اروپا

به نظر من مهدی مهدی پور بهترین بازیکن نیم فصل اول فوتبال ایران است و کلاس فوتبالش در سطح تیم های خوب اروپایی است. و خیلی عجیب است که نام او در جمع 40 نفره تیم ملی هم نیست. نمی خواهم نام ببرم، اما در همان پستی که مهدی پور بازی می کند، یکی دو بازیکن هستند که در باشگاهشان فوتبال قاچاق هم بازی می کنند و فوتبالشان حداقل 10 کلاس کمتر از مهدی پور است، اما در تیم ملی حضور دارند. .

شما اجرای سید حسین حسینی را ببینید و خودتان قضاوت کنید. آیا می توان با این آمار و رکوردهایی که در لیگ برتر به جا گذاشت، بهترین دروازه بان لیگ را که سال ها در سطح اول فوتبال ایران درخشیده، نادیده گرفت؟ آیا دلیل خاصی برای دعوت نکردن حسین حسینی وجود دارد؟

حتی به وریا گفوری اشاره می کنم که در لیگ باتجربه و آماده است و به عنوان مدافع و وینگر راست بهترین عملکرد سال های اخیر لیگ را دارد.

آیا می توان باور کرد که عدم دعوت از غفوری، حسینی و مهدی پور فنی است؟ نمیتوانم باور کنم. این در شرایطی است که تیم ملی افرادی را به پست های خود دعوت می کند که بسیار ضعیف تر از خودشان هستند.

  برنامه هفتم توسعه فرصتی برای حمایت از واحدهای فناور است

سیاوش یزدانی مثل من شد

اما سیاوش یزدانی سرنوشت دیگری دارد و مانند قبل از جام جهانی 1998 با او رفتار خواهد شد و امروز سیاوش با همه شایستگی هایش و با وجود حضور در اردوی تیم ملی، تحت هیچ شرایطی بازی نمی کند.

از مسائل اخلاقی و غیر فوتبالی که برای برخی ملی پوشان وجود دارد که بگذریم، حتی در روز محرومیت خلیل زاده، باز هم سیاوش را وارد تیم ملی نمی کنند و نورافکن را از دفاع چپ به قلب دفاع می برند. .

اسکوچیچ در دفاع از عملکرد خود احتمالا می گوید ما با همین شرایط امارات را بردیم. اما باید دید اگر در یک بازی غیررسمی مقابل تیم هایی مانند کره و ژاپن قرار می گرفتیم، می توانستیم چنین ریسکی کنیم یا خیر. آقای اسکوچیچ شما که سرمربی تیم ملی یک کشور هستید باید نگاه ملی به این تیم داشته باشید و نگاه رنگی دیگران روی تصمیمات شما تاثیری نداشته باشد!

من نمی خواهم کسی را مقصر بدانم

وحید هاشمیان و کریم باقری دوستان من هستند و در این فوتبال کت و شلوار هم دارند. متأسفانه، درست یا نادرست، امروزه بسیاری از فوتبالیست ها، به خصوص هواداران استقلال، این انتخاب های رنگی را در تیم ملی به پای خود می نویسند و معتقدند که متاثر از ترند رنگی آن هاست. البته من این را تایید نمی کنم.

اما به دوستان توصیه می کنم که کاستی ها را از خود دور کنند و اجازه چنین تصور غلطی را در مورد آنها ندهند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1262847

دیدگاهتان را بنویسید