ابلاغ اعیاد و مهمانی های مادران دانشجو به دانشگاه ها بدون احتساب سنوات

1081898 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محمدرضا صابری، رئیس کمیته دانشجویی و فرهنگی قرارگاه حفاظت از جمعیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس بندهای 26 و 27 قانون حمایت از خانواده و جوانان، از دانشجویان دارای فرزند. به دانشگاه ها اطلاع رسانی شده است.

وی با اشاره به اقدامات کمیته دانشجویی و فرهنگی قرارگاه حمایت از جمعیت برای اجرای سیاست های کلی جمعیت و قانون حمایت از خانواده و جوانان گفت: بازیابی آمار دانشجویان متاهل در سال های 1399 و 1400 با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویان، آمار تقریبی 1800 دانشجوی متاهل به دست آوردیم.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تسهیلات مورد استفاده این گروه از دانشجویان عبارتند از: وام دانشجویی، وام مورد نیاز، سپرده مسکن، وام دستیاری، وام تامین اجتماعی (اسناد و درمان)، درمان وام تکمیلی، ازدواج. بیمه وام، وام کودک، وام کودک و وام آموزشی.

صابری خاطرنشان کرد: تلاش می شود صدای دانش آموزان متاهل دارای فرزند به گوش مسئولان برسد تا در شرایط مطلوب تری از شیرینی فرزندآوری بهره مند شده و تجربه کنند.

مسئول کمیته دانشجویی و فرهنگی اردوی صیانت از جمعیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص قوانین مربوط به دانشجویان باردار یا بچه دار گفت: طبق مواد 26 و 27 قانون حمایت از خانواده و جوانان، آموزشی تسهیلاتی برای دانشجویان دارای فرزند در نظر گرفته شده است به دانشگاه ها اطلاع داده می شود که دانشجویان شرکت کننده می توانند از این قوانین حمایتی بهره مند شوند.

وی با اشاره به برخی از این تسهیلات خاطرنشان کرد: مرخصی یک ترم تحصیلی بدون در نظر گرفتن سن مادر باردار دانشجو، مرخصی یا اقامت دانشجویان مادر با فرزندان زیر 2 سال تا 4 ترم فارغ از سن، مسافت و آموزش مجازی مادر دانشجو. داشتن فرزند زیر 3 سال بخشی از این موسسه می باشد.

  قوانین جدید جذب اساتید دانشگاه را توضیح دهید

صابری گفت: افزایش سقف سهمیه سرپرست معلمی با دانش آموز باردار یا نوزاد موافق با کاهش شیفت شب مادران دانش آموزان دارای فرزند زیر 2 سال، کسر تعهدات قانونی پزشکان و امدادگران برای هر فرزند 6 نفر. ماه ها برای مادران در حال گذراندن تعهدات قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان در محل سکونت مادران و تعویق تعهدات ناشی از قانون خدمات پزشک و پیراپزشکی برای مادران باردار و کودکان زیر دو تا دو سال از دیگر مزایای این قانون است. برای دانش آموزان.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید