آیین نامه «کارکنان پژوهشی» در حال تغییر است.

30554 521 فقط خبر

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: یکی از موارد مهم در دستور کار معاونت پژوهشی وزارت علوم، بررسی آیین نامه تعیین تکلیف اعضای هیئت علمی پژوهشی است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، نشست مجمع پژوهشگاه های ملی کشور با دستور کار بازنگری آیین نامه اعضای هیئت علمی پژوهشی برگزار شد.

در ابتدای این نشست که به میزبانی پژوهشکده و برنامه ریزی آموزش عالی و با حضور پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم، مدیران این حوزه و روسای پژوهشگاه ها، اعضاء انجمن.

صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم در این نشست گفت: همانطور که در جلسه روسای دانشگاه ها مطرح شد، موضوعاتی از جمله اساسنامه و آیین نامه اجرایی طرح شبکه سراسری آزمایشگاهی کشور و آیین نامه دوره تحقیقات فوق دکتری هنوز مطرح نشده است. مورد بحث و بررسی قرار گیرد و یکی از سوالات. یکی دیگر از موارد مهم در دستور کار معاونت علمی پژوهشی وزارت علوم بررسی آیین نامه تعیین تکلیف اعضای هیئت علمی پژوهشی است. تنوع زیادی در این آیین نامه وجود دارد و مقررات فعلی در برخی از موسسات تحقیقاتی به درستی اعمال نمی شود. بنابراین این مصوبه دارای اشکالاتی است که نیاز به بررسی و بازنگری دارد. در این جلسه یک سری چارچوب ها و حداقل ها را تعریف می کنیم و جزئیات آن توسط پژوهشکده ها با توجه به رسالت خودشان اجرا می شود.

وی با اشاره به موازی کاری در پژوهشکده ها گفت: اگر بخواهیم در مورد مسائل ملی و تقسیم کار ملی صحبت کنیم در این جلسه مناسب است و باید تقسیم کار ملی در این شوراها انجام شود.

  تنها راه برای تضمین عدم خروج واشنگتن از برجام از دید یک سناتور آمریکایی

صالحی همچنین ادامه داد: پژوهشکده و برنامه ریزی آموزش عالی به عنوان متولی آمار آموزش عالی می تواند با تهیه و ارسال گزارش های مدیریت دوره ای به مدیران مراکز و روسای دانشگاه ها، کمک شایانی در ترسیم مسیر آموزش عالی کشور داشته باشد. موسسات تحقیقاتی در دستور کار جلسات آتی مجمع قرار گیرد.

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید