آیین نامه معافیت بیمه شدگان بدون کارفرما را دولت تصویب می کند

1089387 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه روز چهارشنبه شورای دولت که به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، شورای وزرا در اجرای دستور مندرج در بند (ز) تبصره (17) ماده واحده قانون بودجه 1401. کل کشور مفاد اجرایی این بند قانون را در خصوص معافیت از بیمه افراد غیرنظامی تصویب کرده است. بیمه شدگان کارفرما در سازمان تامین اجتماعی بر اساس دهک های درآمدی به منظور ساماندهی اقشار تحت پوشش بیمه های دولتی.

گروه های هدف ضوابط مصوب PMS بیمه شدگان فاقد کارفرما در سازمان بیمه ای شامل قالیبافان، قالیبافان و صنعتگران دارای شناسنامه (دارای کد)، رانندگان حمل و نقل شهری شهری و غیر شهری هستند. مساجد مستمر، مداحان، باربران، زنبورداران، صیادان استان های ساحلی شمال و جنوب کشور، اصناف کم درآمد، هنرمندان، خبرنگاران و نویسندگان مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زنان و مردان مخفی زنان خانه دار کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، مربیان مهدکودک و راهنمایان گردشگری مورد تایید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که طبق قوانین و مقررات مربوط از بیمه معاف بوده و یا خواهند بود.

همچنین نرخ حق بیمه بیمه شده مطابق ماده (28) قانون تامین اجتماعی و مقررات مربوط می باشد. هر یک از بیمه شدگان موجود و جدید در صورتی که بر اساس نتایج آزمون واسا در چهار دهک درآمدی اول باشند به ترتیب مقرر در قوانین و مقررات مربوط و بر اساس حداقل دستمزد از بیمه کامل معاف می شوند. طبق قانون استخدامی یا حقوق بیمه شده بر حسب طبقه بندی حقوق و یا از حقوق موضوع ماده (35) قانون تامین اجتماعی (حسب مورد) اعمال خواهد شد.

در مورد بیمه شدگان دهک پنجم تا هفتم درآمدی به ازای هر افزایش دهک درآمدی 3 درصد از معافیت مذکور کسر می شود. بیمه شدگان دهه هشتم به بالا مشمول معافیت از بیمه نمی شوند و ادامه عضویت بیمه شده مذکور منوط به پرداخت حق بیمه مقرر در قوانین و مقررات مربوط خواهد بود.

کسانی که بر اساس تفاهم نامه با سازمان تامین اجتماعی مشمول تامین اجتماعی سازمان مذکور بوده و از معافیت بیمه ای استفاده کرده اند، پس از عشریه، در خصوص نحوه استفاده از معافیت مذکور مشمول مقررات این فرمان

مسئولیت پرداخت مابه التفاوت حق بیمه ناشی از کاهش یا حذف معافیت بیمه ای تا سقف حق بیمه مقرر در قوانین و مقررات مربوط برای هر یک از گروه های هدف به عهده بیمه شده مربوطه خواهد بود. . چنانچه بیمه شده در شرایط قانونی مربوط از پرداخت حق بیمه به نحوی که منجر به قطع رابطه بیمه ای وی با سازمان شود خودداری کند، معافیت مجدد از بیمه منوط به ثبت نام مجدد و اشتغال به شغل یا حرفه مربوطه می باشد. و نتیجه آزمایش گسترده طبق مفاد این آیین نامه.

  ارتباط عجیب و باورنکردنی زیبایی و سیستم ایمنی - تفکر مدرن

اساسنامه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج تصویب شد

در اجرای تکلیف قانونی بند (ن) تبصره (17) قانون بودجه سال 1401 کل کشور و با توجه به لزوم تسریع در توسعه حمایت مالی از بیماران خاص و صعب العلاج، هیئت وزیران «منشور» را تصویب کرد. صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج».

دولت این تصمیم را برای ایجاد وحدت و انسجام در منابع و خدمات مالی برای گسترش پوشش بیماران مذکور و ایجاد عدالت در دسترسی و استفاده از خدمات پزشکی اتخاذ کرد.

هدف از فعالیت صندوق، ایجاد فرصتی برای اخذ تسهیلات اعتباری برای مشمولان از طریق بانک های عامل، تامین مالی بهینه دارو، تجهیزات پزشکی، کالاها و خدمات سلامت محور مرتبط با بیماری های خاص و صعب العلاج از جمله خدمات ارتقای سلامت، پیشگیری است. خدمات، خدمات تشخیصی و درمانی، خدمات توانبخشی و توانبخشی و مراقبت های دوره ای و تسکینی، خدمات پرستاری و درمان در منزل و نظایر آنها که فهرست آنها با استفاده از بانک اطلاعاتی و به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد رسید. بهبود حمایت مالی از ذینفعان بخشی از هزینه های سلامت است.

تعیین فهرست شهرهای آلوده مشمول مالیات سالانه آلایندگی وسایل نقلیه

دولت در اجرای تکلیف مندرج در بند (ب) ماده (29) قانون مالیات بر ارزش افزوده، فهرست شهرهای آلوده مشمول مالیات سالانه آلایندگی خودرو را تعیین کرد.
بر این اساس شهرهای تهران، کرج، اصفهان، تبریز، مشهد، اهواز، قم و اراک به عنوان شهرهای آلوده مشمول عوارض سالیانه آلایندگی وسایل نقلیه تعیین شدند.

تصویب آیین نامه اجرایی مربوط به اختصاص بخشی از بودجه به دستگاه های اجرایی جهت هم افزایی و ترویج فعالیت ها و تولیدات فرهنگی.

بر اساس بند (ز) تبصره (9) تنها ماده قانون بودجه 1401 کل کشور در خصوص مجوز دستگاههای اجرایی مندرج در قانون برای تخصیص حداکثر 2 درصد از بودجه خود برای هم افزایی و ارتقای فرهنگی. فعالیت‌ها و تولیدات از قبیل مضامین قرآن، نمایش، مطبوعات، رسانه‌های نوین، نشر و کتاب و گردشگری به منظور ساماندهی نحوه هزینه کرد بودجه مربوطه توسط دستگاه‌ها، مفاد اجرایی این بند از قانون را تصویب کردند.

با توجه به مفاد فوق الویت های مربوط به اجرای فعالیت های مندرج در قانون به شرح ذیل می باشد که باید توسط دستگاه های اجرایی رعایت شود:

– ارتقای فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) در جامعه به ویژه معارف مهدوی و عاشورا.
– ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی
– ارتقای سرمایه اجتماعی و امید به آینده
– افزایش معرفت و تبیین اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) بر اساس اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله).
– گسترش و رواج سبک زندگی ایرانی-اسلامی و مقابله با تهاجم فرهنگی
– الگوسازی و تجلیل از شخصیت ها و قهرمانان ملی و مذهبی
– گسترش فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت و معرفی ابعاد مختلف حراست و حریم مقدس.
– توجه به مشکلات جهان اسلام به ویژه فلسطین و تلاش برای وحدت مسلمانان
– استکبار و ضد صهیونیسم
– تحکیم خانواده، افزایش زاد و ولد و جوانی جمعیت
– تقویت هویت ایرانی-اسلامی، همگرایی و تقریب اقوام ایرانی.
– تقویت فرهنگ کار، اقتصاد مقاومتی، تولید و مصرف کالای ایرانی
– ارائه و تبیین تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به ویژه در صحنه بین المللی
– حفظ و ارتقای میراث فرهنگی، هنرهای سنتی، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری کشور
– مشاهده و برخورد هوشمندانه با روایت، شبهات و ابهامات دشمن و تلاش برای تبیین.
– پرورش فرهنگ سازمانی عالی.
– ترویج فرهنگ ورزش همگانی و ساماندهی اوقات فراغت با تاکید بر افراد و مناطق محروم.
– معرفی و تبیین آموزه های ایرانی-اسلامی حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور.
همچنین اولویت های سیاستی مربوط به اجرای فعالیت های مندرج در قانون که باید توسط دستگاه های اجرایی رعایت شود عبارتند از:
– توجه ویژه به کودکان و نوجوانان، زنان و خانواده ها و مناطق و اقشار فقیر
– خلق آثار فاخر، بادوام و موثر
– تربیت نیروهای کارآمد برای رشته های مورد نیاز انقلاب اسلامی
– توانمندسازی، شبکه سازی و هم افزایی نهادهای مردمی انقلاب اسلامی
– تلاش برای نوآوری و خلاقیت در عرصه فرهنگ و پرهیز از کارهای سطحی و کلیشه ای.
– استفاده از ابزار هنر، کتاب، رسانه و فناوری های جدید
– توجه ویژه به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی
– توجه ویژه به صحنه بین المللی و مخاطبان غیر ایرانی
– ایجاد فرصتی برای هیجان عمومی

  از پروژه های خلاقانه و دانش بنیان در زمینه آموزش و نوآوری اجتماعی حمایت می شود

آئین نامه اجرایی فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد وزارت جهاد کشاورزی و نهادهای تابعه توسط دولت تصویب شد.

هیأت وزیران در اجرای تکلیف مندرج در بند (ط) تبصره (8) قانون بودجه سال 1401 کل کشور، به منظور حمایت از تحقیق و توسعه کشاورزی دانش بنیان و فناورانه و افزایش میزان تولید داخلی محصولات اساسی کشاورزی، مفاد اجرایی بند قانونی مذکور در خصوص فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد به تصویب وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه رسید.

بر این اساس صدور مجوز فروش اموال مازاد موضوع این آیین نامه توسط کارگروهی متشکل از وزارتخانه های اقتصاد و دارایی، جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور انجام می شود.

همچنین وزارت جهاد کشاورزی موظف است حداکثر ظرف سه ماه پس از ابلاغ این آیین نامه، اموال مازاد و واحدهای تابعه خود را برای فروش شناسایی کند.

منابع حاصل از اجرای این آیین نامه در ردیف درآمدی مربوطه تعیین شده در قانون بودجه سال 1401 کل کشور به خزانه داری کل کشور واریز می شود.

تغییراتی در اساسنامه صندوق ملی مسکن ایجاد شده است

هیات وزیران با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اصلاح اساسنامه مذکور جهت تامین نظر هیات نگهبان و رفع ایراد در خصوص اساسنامه صندوق ملی مسکن موافقت کرد.

تفویض اختیار مجوزهای زیست محیطی برای پروژه های نیروگاهی متوسط ​​به ادارات محیط زیست استان ها

با توجه به تعدد پروژه های نیروگاهی در مقیاس متوسط ​​شرکت برق حرارتی در کشور و مهلت ساخت این واحدها برای پاسخگویی به پیک بار در سال آینده و با توجه به عدم وجود مشکلات زیست محیطی این نیروگاه ها به دلیل کمبود مصرف آب و نفت کوره و نیاز به تسریع. هیئت وزیران در انجام مطالعات ارزیابی زیست محیطی (EIA) با تفویض اختیار مجوز برای پروژه های مذکور (25 تا 100 مگاوات) به ادارات کل محیط زیست استان ها موافقت کرد تا زمان صدور مجوزهای زیست محیطی برای این پروژه ها کاهش یابد.

  با این نگاه تیپ اروپایی سپهر حیدری یک تفکر مدرن است

دولت این تصمیم را با در نظر گرفتن نقش موثر نیروگاه های گاز متوسط ​​(25 تا 100 مگاوات) در دوره پیک مصرف و افزایش پایداری شبکه برق کشور و اطمینان از برق مطمئن و پایدار اتخاذ کرد.

تمدید مهلت واگذاری مستقیم سهام شرکت های زیرمجموعه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان صنعت فولاد

با تصویب دولت مهلت واگذاری مستقیم سهام شرکت های زیرمجموعه صندوق حمایت و بازنشستگی فولاد (شامل شرکت آهن و فولاد مرکزی ایران، زغال سنگ کرمان و دخانیات ایران) تا پایان سال 1401 تمدید شد. .

تغییرات مدیریتی و فراهم نشدن زیرساخت های مناسب در خصوص عرضه سهام شرکت های فوق از دلایل این تصمیم است.

موافقت دولت با تعدیل سهمیه های مندرج در قانون مالیات های مستقیم

با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کشور و عدم بازنگری بخش قابل توجهی از احکام قانون مالیات های مستقیم پس از گذشت بیش از 6 سال از آخرین اصلاحیه این قانون، هیات وزیران با اصلاح مفاد قانون مالیات های مستقیم موافقت کرد. گفت قانون

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید