آیا می توان یک رابطه شکست خورده را بازسازی کرد؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حفظ، پرورش و پرورش ازدواج نیازمند تلاش است. گاهی اوقات وقتی مشکلاتی بین ما و شوهرمان پیش می‌آید، نمی‌دانیم که زندگی و طلاق بهترین راه است، در حالی که بهترین کاری که باید انجام دهیم این است که برای بهبود روابط خود تلاش کنیم.

تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از زوج ها هفت سال پس از ازدواج طلاق می گیرند زیرا اکثر ما مهارت های لازم برای ازدواج و نحوه حفظ و تقویت رابطه زناشویی را نیاموخته ایم.

جان گاتمن، روانشناس برجسته آمریکایی، که بیش از چهار دهه برای پیش بینی طلاق و ثبات ازدواج کار کرده است، راه های موثری برای بهبود و حفظ ازدواج ابداع کرده است.

6 روش زیر که از چهار دهه تحلیل جان گاتمن گرفته شده است، عشق و رابطه شما را برای همیشه ماندگار می کند:

1. زودتر به دنبال کمک باشید
برخی از زوج‌ها مشکلاتی در زندگی مشترک خود را طبیعی می‌دانند و معمولاً به طور متوسط ​​6 سال منتظر می‌مانند تا به یک مشاور مراجعه کنند یا در صورت حل نشدن مشکلات به دنبال کمک باشند، اما به خاطر داشته باشید که نیمی از ازدواج‌ها به نادیده‌گرفتن ختم می‌شوند. مشکلات در طول هفت سال اول زندگی مشترک. این بدان معناست که زن و شوهر مدت زیادی با ناراحتی زندگی می کنند، بنابراین توصیه می کنم اگر فکر می کنید نشانه ای از مشکل در ابتدای ازدواج وجود دارد، از یک مشاور با تجربه و با تجربه کمک بگیرید.

2. خودتان را اصلاح کنید
موفق ترین زوج ها با یکدیگر مهربان هستند. آنها هنگام مشاجره از انتقاد و سرزنش یکدیگر اجتناب می کنند و با احترام نیازها و نگرانی های خود را با شریک زندگی خود در میان می گذارند. بیشتر اختلافات با نظرات انتقادی و تحقیر آمیز تشدید می شود. حل مشکلات به آرامی و بدون احساس گناه به زوج ها این امکان را می دهد که با آرامش مشکلات را حل کنند.

  صحبت های جنجالی سید جلال بعد از دربی/ افشاگری ها آغاز شد

در یک ازدواج شاد، زوج ها حداقل پنج برابر بیشتر اظهارات منفی در مورد رابطه خود و اظهارات مثبت در مورد رابطه خود می کنند.

3. تأثیر شریک زندگی خود را بپذیرید
در بررسی پایداری ازدواج ها متوجه شدیم که یک رابطه آنقدر موفق است که شوهر می تواند تأثیر همسرش را بپذیرد. مثلاً زنی ممکن است به شوهرش بگوید: «پنجشنبه شب کار می کنی؟! – آخر این هفته مهمون داریم و می خوام کمکم کنی. مرد پاسخ می دهد: “من قبلاً برنامه ریزی کرده ام و نمی توانم برنامه ام را تغییر دهم.”

همانطور که ممکن است حدس بزنید، این مرد در یک ازدواج متزلزل است. تحقیقات نشان می‌دهد که تأثیرگذاری بر زنان ذاتاً آسان‌تر از مردان است، اما توانایی مرد برای تأثیرپذیری از همسرش بسیار دشوار است. در حالی که یک ازدواج موفق و پایدار تنها زمانی اتفاق می افتد که مرد بتواند به اندازه همسرش تأثیرگذار باشد و تأثیر شریک زندگی خود را بپذیرد.

4. اصلاح را یاد بگیرید و از بحث خارج شوید
زوج‌های خوشبخت می‌دانند چگونه از یک مشاجره خارج شوند یا چگونه مسائل را قبل از اینکه کاملاً از کنترل خارج شوند، اصلاح کنند. نمونه‌هایی از تلاش‌ها برای بازگرداندن یک رابطه تیره‌آمیز عبارتند از استفاده از شوخ طبعی، بیان یک جمله دلسوزانه مانند “من می‌دانم این برای شما سخت است”، درک اینکه با هم زندگی می‌کنید و گفتن “ما با هم هستیم”. “ما این مشکل را حل می کنیم”، با ارزیابی شریک زندگی و احساسات او در طول زندگی مشترک. همچنین در ازدواج، مانند هنر رزمی آیکیدو، اغلب برای برنده شدن باید تسلیم شوید. اگر بحث خیلی داغ شد، 20 دقیقه استراحت کنید و پس از آرام شدن هر دو به موضوع بازگردید.

  هافبک پرسپولیس باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد؟

ازدواج موفق و پایدار تنها زمانی اتفاق می افتد که مرد بتواند به اندازه همسرش تأثیرگذار باشد و تأثیر شریک زندگی خود را بپذیرد.

5. روی نکات مثبت تمرکز کنید
در یک ازدواج شاد، زوج ها حداقل پنج برابر بیشتر اظهارات منفی در مورد رابطه خود و اظهارات مثبت در مورد رابطه خود می کنند. به عنوان مثال، یک زوج خوشبخت به جای این که بگویند: «ما هرگز خوش نمی گذریم» می گویند: «ما زیاد می خندیم». یک ازدواج خوب باید فضای مثبت غنی داشته باشد که برای آن باید روی لحظات مثبت طرف مقابل و رابطه خود تمرکز کنید.

6. تجربیات مثبت با هم داشته باشید
یک زوج شاد به طور متوسط ​​20 تجربه مثبت از یک تجربه منفی دارند. البته ممکن است در زمان تعارض – که همه افراد در ازدواج خواهند داشت – این نسبت کمتر باشد، اما به طور کلی باید خوبها بیشتر از بدها باشد.

این تجربیات مثبت نباید یک سفر پرهزینه یا یک حرکت عاشقانه مجلل باشد. وقت گذاشتن برای یکدیگر، قدردانی از یکدیگر، یادآوری های کوچک مانند چسباندن یادداشت عاشقانه در آینه برای شوهر، انجام کارهای مورد علاقه شوهر و … راه های موثر برای بهبود روابط بین زوج ها.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263787

دیدگاهتان را بنویسید