آیا رژیم گوشتی باعث سرطان می شود؟ – اندیشه معاصر

محققان با تجزیه و تحلیل داده های پایگاه داده پزشکی بریتانیا که توسط 472377 بزرگسال بریتانیایی بین سال های 2006 تا 2010 جمع آوری شده است، ارتباط بین رژیم غذایی و خطر سرطان را بررسی می کنند.

شرکت کنندگان از 40 تا 70 سال سن داشتند و باید گزارش می دادند که چند بار گوشت یا ماهی خورده اند.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که 52 درصد بیش از 5 بار در هفته گوشت می خورند. 44% پنج برابر یا کمتر؛ 2 درصد ماهی می خورند و اصلاً گوشت نمی خورند و کمتر از 2 درصد گیاهخوار هستند. در زمان مطالعه، 12 درصد از شرکت کنندگان سرطان داشتند.

محققان پس از بررسی بیماری‌هایی مانند دیابت یا بیماری‌های اجتماعی، جمعیتی، اجتماعی، اقتصادی و سبک زندگی دریافتند که خطر کلی سرطان در بین افرادی که کمتر از پنج بار در هفته گوشت می‌خورند، 2 درصد کمتر است.

کاهش خطر نیز 10 درصد برای کسانی است که ماهی می خورند اما گوشت نمی خورند. همچنین خطر ابتلا به سرطان در گیاهخواران 14 درصد کمتر از کسانی است که پنج بار یا بیشتر در هفته گوشت می خورند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال در افرادی که گوشت کمتری مصرف می کنند با یافته های قبلی مطابقت دارد. همچنین کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان یائسه را می توان با شاخص توده بدنی پایین (BMI) توضیح داد.

محققان به این نتیجه رسیدند که تحقیقات آینده برای ارزیابی خطر ابتلا به سرطان در گروه های گیاهخوار به منظور ارائه تخمین های دقیق تر از ارتباط و شناسایی مکانیسم های احتمالی مورد نیاز است.

  طرحی برای یکسان سازی قیمت خودرو ارائه شد - اندیشه معاصر

نتایج این مطالعه در مجله BMC Medicine منتشر شد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277921

دیدگاهتان را بنویسید