آیا بازگشت به رابطه قبلی درست است؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، این بستگی به زوجین دارد که آیا از سرگیری رابطه عاطفی با عشق سابق درست است یا خیر. اگر هر دو طرف مصمم باشند برای شروع دوباره سخت تلاش کنند، یکدیگر را ببخشند و رابطه خود را تقویت کنند، این تعامل مجدد قطعا موفقیت آمیز خواهد بود. هر دو باید درک کاملی از یکدیگر داشته باشند، در تماس باشند و با یکدیگر صادق باشند.

اگر هیچ مشکل حل نشده ای وجود نداشته باشد، برقراری مجدد رابطه با عشق قبلی ایده خوبی نخواهد بود. اگر قطع رابطه شما در گذشته دلیل خاصی داشته است، بهتر است هر دو طرف در مورد مرزها و قوانین رفتارهای خاص توافق کنند.

به گفته کارشناسان رادیو عشق، اگر می خواهید بدانید که آیا رابطه شما ارزش بازسازی دارد یا خیر، بهتر است ابتدا یک موضوع مهم را در نظر بگیرید. چرا می خواهید به این پیوند بازگردید؟ زیرا در حالی که برخی از دلایل برای بازگشت به یک رابطه موجه هستند، برخی دیگر ممکن است دلایل کاملاً اشتباهی برای بازگشت به یک رابطه باشند که نباید محکوم شوند.

دلایل منطقی برای بازگشت به رابطه قبلی

رایج ترین موقعیت هایی که فرد را به شریک عاطفی قبلی خود سوق می دهد و رابطه ای را ایجاد می کند که ممکن است بهتر یا قوی تر از رابطه قبلی باشد:

جدایی اجباری

بسیاری از افرادی که یکدیگر را دوست دارند در شرایطی که هیچ کنترلی روی آنها ندارند از هم جدا می شوند. به عنوان مثال، یک کشور به دلایل تجاری به کشور دیگر نقل مکان می کند یا شرایط خانوادگی ادامه زندگی را غیرممکن می کند. دلیل جدایی هر چه که باشد تصمیمی برای پایان دادن به رابطه خود نگرفته اند اما به دلیل شرایط به اجبار از هم جدا می شوند. در این صورت، اگر شرایط بیرونی تغییر کند و آنها متوجه شوند که می توانند دوباره با هم زندگی کنند، این بار به لطف جدایی اجباری قبلی، ارتباط و وابستگی آنها به یکدیگر بسیار قوی تر می شود.

تغییر و اصلاح رفتار نادرست

گاهی اوقات تا زمانی که ارتباط عاطفی حل نشود، طرفین متوجه نمی شوند که باید رفتار یا نگرش خود را اصلاح کنند. این جدایی هشدار ارزشمندی است که آنها را از خواب بیدار می کند و به آنها می فهماند که اگر رفتار خود را تغییر ندهند، دیگر هرگز نمی توانند فردی را که دوست دارند ببینند. اگر فکر می کنید که همسر سابقتان از این جدایی درس گرفته است و هر رفتاری را که باعث از هم پاشیدگی زندگی شما شده تغییر داده است، بهتر است به این معشوق اصلاح شده فرصت دیگری بدهید.

باز هم امکان جبران خسارت

برخی از روابط زود به پایان می رسند و هر دو طرف احساس می کنند که به اندازه کافی برای بلوغ رابطه خود صبر نکرده اند. بنابراین آن دو تصمیم می گیرند دوباره رابطه خود را شروع کنند تا در پایان زندگی خود پشیمان نشوند که می خواستند به خود فرصت دیگری بدهند. این تجدید ممکن است آخرین فصل در تاریخ رابطه یا آغاز شیرین یک فصل جدید باشد. در هر صورت، این دوباره فرصتی است برای هر دوی ما تا تکالیف خود را انجام دهیم.

  شهباز شریف نخست وزیر پاکستان شد

دلایل اشتباه برای بازگشت به رابطه قبلی

همانطور که دلایل اشتباهی برای شروع و ادامه یک رابطه عاطفی وجود دارد، دلایل اشتباهی نیز برای بازگشت به یک رابطه وجود دارد که رایج ترین آنها در این قسمت توضیح داده شده است.

احساس تنهایی می کنم

ارتباط عاطفی خود را نه به این دلیل که واقعاً می خواهید با هم باشید، تجدید می کنید، بلکه به این دلیل که احساس تنهایی می کنید و نتوانسته اید کسی را پیدا کنید که به شما علاقه مند باشد. این احساس تنهایی زمانی تشدید می شود که شما و نامزدتان با همان گروه های اجتماعی مشترک قبلی ارتباط برقرار کنید و این برخوردها به نوعی شما را به هم می کشاند. اما به خاطر داشته باشید که این راه اندازی مجدد تنها یک راه حل موقت برای تنهایی است و دیر یا زود یک یا هر دو طرف دوباره احساس آسیب می کنند.

حسادت

ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما برخی افراد بارها و بارها رابطه جدیدی را شروع می کنند زیرا به داشتن یک شریک سابق حسادت می کنند. این حسادت ربطی به عشق ندارد و بعید است رابطه ای که با حسادت و کنترل دیگری شکل می گیرد پایدار باشد.

طلسم روابط حرام

برخی افراد وقتی از شریک زندگی خود جدا می شوند و این دو رابطه جدیدی را با افراد دیگر شروع می کنند، جذابیت شریک سابق خود را که اکنون برای آنها ممنوع شده است، غیر قابل مقاومت می دانند. چنین روابطی اغلب به عنوان یک رابطه غیرقانونی و خیانت به افراد جدیدی که پس از جدایی وارد زندگی یک یا هر دو طرف شده اند آغاز می شود. هیجان این رابطه غیرقانونی به شدت فریبنده و فریبنده است. مشکل اینجاست که پاداشی که قبلاً برایمان جذاب بود و خود را به آب و آتش می انداختیم، وقتی در دستمان باشد بی فایده می شود. به همین ترتیب، پس از فروکش کردن هیجان اولیه، هیچ چیز مهمی باقی نمی ماند.

تصمیم برای بازگشت به رابطه پایان یافته است

قبل از بازگشت به یک رابطه عاطفی یا تلاش برای پیوند دوباره همسر و نامزد سابق خود، ابتدا به پاسخ این سوالات خوب فکر کنید و سپس تصمیم بگیرید:

چرا جدا شدی؟

این احتمالاً مهمترین سؤالی است که باید از خود بپرسید، زیرا پاسخی که می دهید تا حد زیادی تعیین می کند که آیا بازگشت به تجارت صحیح است و آیا می توانید به موفقیت رابطه امیدوار باشید.

آیا در شرایط سخت و غیر قابل کنترل به دلیل بحران های خانوادگی یا شخصی از هم جدا شده اید؟ یا دلایل مهمی مانند خیانت، دروغ یا بدرفتاری دلیل جدایی بوده است. برخی از این علل را می توان از بین برد، اما برخی دیگر را هرگز نمی توان فراموش کرد.

آیا می توانید اشتباهات طرف مقابل را کاملا ببخشید؟

قبل از شروع دوباره یک رابطه، از خود بپرسید: “آیا واقعاً می توانید شوهرتان را به خاطر کارهایی که انجام داده و زندگی شما را خراب کرده است ببخشید؟” اگر می خواهید اشتباهات گذشته همسرتان را در هر اختلافی برجسته کنید و ماجراهای قدیمی را تجربه کنید. ، هیچ فایده ای برای بازگشت به رابطه وجود ندارد، زیرا صمیمیت و صمیمیت واقعی هرگز در رابطه شما شکل نمی گیرد. بخشش به معنای نادیده گرفتن اشتباهی که مرتکب شده نیست، بلکه باید اشتباه را فراموش کرده و آن را در گذشته رها کنید و با هم یک اشتباه جدید و متفاوت را شروع کنید. سعی نکنید دوباره همان کار را تکرار کنید، بلکه سعی کنید از این بازگشت خوشحال و راضی باشید و به آینده ای روشن امیدوار باشید و زندگی جدید و متفاوتی برای خود بسازید.

  خطر بازی های آنلاین برای کودکان - تفکر معاصر

از زمانی که از هم جدا شدندهی چی تغییر کرده

بیشتر فرصت ها دوباره ناپدید نمی شوند، زیرا همسران معتقدند وقتی دوباره به هم می رسند، همه چیز به حالت عادی باز می گردد. اکنون باید به رابطه ای که اخیراً احیا شده است نگاه کنید، درست مانند یک رابطه عاشقانه جدید.

شکست یک رابطه عاشقانه در گذشته به این معنی نیست که این رابطه محکوم به شکست است. اما برای اینکه این بار نتیجه دیگری به دست بیاید باید چیزی تغییر کرده باشد وگرنه تاریخ تکرار خواهد شد.

برخی از زوج ها فقط باید برای مدتی از هم جدا شوند تا در خلوت متوجه شوند که صمیمانه می خواهند با هم باشند. اگر در مورد شما هم همینطور است، این بار احتمالا چرخ زمان خواهد چرخید. با این حال، تغییر اساسی در بزرگسالان بسیار دشوار و نادر است، بنابراین اگر رابطه شما به دلیل ویژگی های شخصی همسر سابق، ناسازگاری یا تضاد ارزش های شخصی شما راکد است، بهتر است دوباره درگیر نشوید.

جدایش، جداییچقدر وحشتناک و سمی بودی؟

برخی از تقسیم بندی ها بسیار بد و وحشتناک هستند، کارهایی که بعد از شکستن قلبمان انجام می دهیم و چیزهایی که می گوییم حتی بدتر از دلیل اصلی جدایی ماست. علاوه بر این، واکنش ها و واکنش های افراد در این شرایط سخت اغلب هویت واقعی آنها را نشان می دهد. پس قبل از شروع دوباره رابطه، به افرادی که در این موقعیت های دردناک از اعماق وجود شما بیرون آمده اند، خوب فکر کنید. یادآوری رفتار آن روزها به شما کمک می کند که فرد را بهتر بشناسید و درک کنید که در شرایط سخت آینده چگونه رفتار خواهد کرد.

به علاوه، وقتی با همدیگر ظالمانه و ناپسند رفتار کردید، به سختی می توانید کینه و نفرت را در دل خود بیابید. با این حال، اگر واقعا تصمیم به بازگشت به رابطه گرفته اید، باید دل خود را پاک کنید تا این احساسات ناخوشایند رابطه جدید شما را مبهم نکند. بنابراین احتمال بهبودی موفقیت آمیز تا حدی به نحوه رفتار شما با یکدیگر در هنگام جدایی بستگی دارد.

کی بیادتو فکر می کنیآیا او در افکار شما جایی دارد؟

این سوال در تمام روابط جدی مهم است، قبل از شروع هر رابطه ای باید از خود بپرسید که این شخص چه جایگاهی در آینده شما دارد و آیا می توانید آینده مشترکی را برای خود متصور شوید؟ آیا او در مورد برنامه های آینده اش با شما صحبت می کند؟ آیا این شخص با تصور شما از زندگی پنج یا ده سال بعد مطابقت دارد؟

اگر احساس می کنید که آینده ای با این شخص ندارید، با شروع دوباره، فقط اندوه را به خود تحمیل می کنید. قبل از اینکه دلتان را به دریا بیندازید و دوباره رابطه خود را شروع کنید، از خود بپرسید که آیا انگیزه شما برای این بازگشت تنها رهایی از تنهایی است یا واقعا فکر می کنید این بار با هم خوشحال خواهید شد؟ به خاطر احساسات زودگذر خود یا دیگران را توهین نکنید.

نظر شما عزیزان در مورد این ریبوت چیست؟

وقتی تصمیم می گیرید به یک رابطه بازگردید، اغلب آنقدر درگیر آن هستید که نمی توانید آن را معقولانه فکر کنید. به همین دلیل بهتر است در مورد صحت این راه اندازی مجدد با عزیزان خود مشورت کنید.

اگر همه افرادی که شما را دوست دارند و به شما اهمیت می دهند در مورد تعامل مجدد به شما هشدار می دهند، احتمالاً آینده روشنی برای این رابطه نمی بینند. اندوه شما عزیزانتان را نیز اندوهگین می کند. برعکس، اگر همه عزیزان شما منتظر این از سرگیری بوده اند، می توانید دوباره به آینده این رابطه امیدوار باشید.

نکته اصلی این است که وقتی می خواهید درست تصمیم بگیرید یا آتش عشق قدیمی خود را دوباره روشن نکنید، ۲۵ درصد با قلب و ۷۵ درصد با ذهن خود این کار را انجام دهید.

در یک کلمه

احساس تنهایی، حسادت و جذابیت در روابطی که اکنون ممنوع شده اند، دلایل اشتباهی برای بازگشت به رابطه قبلی هستند. از سوی دیگر، اگر جدایی غیرارادی و به اجبار عوامل خارج از رابطه بوده باشد یا طرفین تصمیم جدی برای تغییر و اصلاح رفتار اشتباه خود گرفته باشند و بخواهند فرصت جدیدی به رابطه خود بدهند، بازگشت به رابطه ممکن است یک ایده خوب.

قبل از اینکه تصمیم قاطعانه ای برای بازگشت به رابطه عاشقانه قبلی بگیرید، باید از خود بخواهید که علت اصلی جدایی را مرور کنید. از خود بپرسید که آیا می توانید اشتباهات طرف مقابل را کاملا ببخشید و به تغییراتی که در طول جدایی رخ داده است فکر کنید.

اگر جدایی شما به گونه ای بود که یکی از دو نفر در طول آن آسیب جدی دید یا اگر نمی توانید آینده خود را با آن شخص با وجود اینکه می خواهید به رابطه بازگردید تصور کنید، بازگشت به رابطه اشتباه است. نظرات اقوام، دوستان و خانواده نیز می تواند به شما کمک کند تصمیم منطقی بگیرید که آیا به یک رابطه عاطفی شکسته بازگردید یا نه.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

دیدگاهتان را بنویسید