آیا امکان قاعدگی در دوران بارداری وجود دارد؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، خیر، چنین چیزی امکان پذیر نیست. به عبارت دیگر احتمال خونریزی واژینال در دوران بارداری وجود دارد اما نه به دلیل عادت ماهانه بلکه به چند دلیل دیگر.

چرا در دوران بارداری قاعدگی نداریم؟

در طول چرخه قاعدگی، تخمک هر بار آزاد می شود و به رحم نزدیک می شود. در همین حال، دیواره داخلی رحم ضخیم و خونی می شود تا از اسپرمی که احتمال تشکیل آن وجود دارد محافظت کند. حال اگر تخمک بارور نشود دیواره رحم فرو می ریزد و خونریزی قاعدگی شروع می شود. یک زن باردار تخمکی در بدن خود دارد که قبلاً بارور شده است، بنابراین در پایان سیکل قاعدگی دیگر دیواره رحم فرو نمی‌ریزد و عادت ماهانه نمی‌شود. به همین دلیل یکی از ساده ترین و اصلی ترین علائم در تشخیص بارداری «عدم قاعدگی» است.

علل خونریزی در دوران بارداری

1- کاشت جنین:
در اوایل بارداری، زمانی که اسپرم که از این پس جنین نامیده می شود، به دیواره رحم می چسبد، زنان معمولاً یک بار خونریزی می کنند. این خون به صورت لکه های صورتی روشن یا قهوه ای روی لباس دیده می شود.

2- سه ماهه اول:

آ. حاملگی خارج از رحم: برخی از زنان معتقدند که حاملگی خارج از رحم به معنای بارور شدن مجدد تخمک در رحم است. به طور کلی این مشکل زمانی رخ می دهد که جنین وارد لوله های فالوپ (لوله هایی که از بالا به رحم متصل می شوند و از تخمدان ها می آیند) می شود و به جای رشد در داخل رحم، در آنجا رشد می کند.

  ارائه خدمات بانک تعاون برای توسعه جامعه هدف از طریق فناوری های مالی بهبود می یابد

ب سقط جنین: گاهی اوقات خونریزی در این دوران به دلیل سقط جنین است که معمولا در حدود هفته دوازدهم بارداری اتفاق می افتد.
درجه سانتی گراد عفونت دهانه رحم
ه. ایجاد لخته خون در پشت جفت در حال رشد (بند ناف)
هر گونه خونریزی در سه ماهه اول مهم است و در صورت بروز باید با پزشک متخصص زنان در میان بگذارید. به خصوص خونریزی که قبل از اولین سونوگرافی (در صورت تایید حاملگی داخل رحمی) رخ می دهد.

3. سه ماهه دوم و سوم:
خونریزی در دوران بارداری نیز مهم است و ربطی به قاعدگی ندارد و ممکن است به دلایل زیر باشد:

جفت سرراهی: در بارداری طبیعی جفت باید در نیمه بالایی رحم باشد. گاهی جفت به قسمت پایین رحم (دهانه رحم یا دهانه رحم) می آید و این ناحیه را مسدود می کند. گاهی اوقات بخشی از شریان های جفت در قسمت بالایی سر جنین ظاهر می شود.

* پارگی زودرس جفت (همراه با درد شکم)
* تولد زودرس
* در برخی از خانم ها هنگام ترکیدن مثانه، ممکن است خون در مایعی که از بدن خارج می شود، دیده شود.

* به طور کلی، اگر در دوران بارداری لکه خون روی لباس خود مشاهده کردید، خونسرد باشید، زیرا بعید است که خطر جدی برای شما و جنینتان ایجاد کند. اما حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263418

دیدگاهتان را بنویسید