آیا استفاده از غذا برای القای زایمان طبیعی درست است؟ – اندیشه معاصر

اگر زایمان می کنید و کودک شما عجله ای برای ورود به دنیای شما ندارد، این می تواند باعث اضطراب شما شود، به خصوص اگر این اولین تجربه شما باشد. در اینجا یک راهنمای سریع برای غذاهایی است که می تواند به درد زایمان کمک کند.

آیا استفاده از غذا برای القای زایمان طبیعی درست است؟
بهتر است نظر پزشک خود را در این مورد بدانید. اگر برای زایمان و استفاده از تکنیک های القایی به طور تصادفی دیر شده باشد، می دانید که خود و نوزادتان را در معرض خطر قرار می دهید. با این حال، شما باید با پزشک خود در مورد خوردن برخی غذاها در تلاش برای ایجاد زایمان طبیعی آشنا شوید.

کدام غذاها باعث زایمان طبیعی می شوند؟

در حال حاضر هیچ غذایی برای القای زایمان طبیعی توسط تحقیقات پشتیبانی نشده است، اما توصیه هایی برای استفاده از گیاهان و مواد غذایی خاص وجود دارد:

شیرین بیان
شیرین بیان در پیشگیری از سوزش سر دل و سایر مشکلات گوارشی بسیار موثر است. این گیاه حاوی گلیسیریزین است که خاصیت ضد استروژنی دارد که به نوبه خود انقباضات رحمی را تحریک می کند. با این حال، مصرف آن در مقادیر زیاد می تواند خطرناک باشد، بنابراین بهتر است در مورد آن با پزشک خود مشورت کنید.

آناناس
آناناس یک میوه استوایی است که توانایی نرم کردن دهانه رحم و در نتیجه تحریک انقباض عضلات رحم را دارد. بهتر است نوع تازه آناناس مصرف شود و از کنسرو و سایر محصولاتی که بروملین کمتری دارند استفاده نکنید. آنزیم بروملین مسئول انقباضات رحمی است.

  اعلام ظرفیت طرح پیش فروش ایران خودرو D1400 / دنا پلاس اتوماتیک، پژو 207 دستی، دنا پلاس دستی، رانا پلاس، سقف شیشه ای رانا پلاس، سورن پلاس و تارا دستی + جدول - اندیشه معاصر

غذاهای ادویه دار
از غذاهای مکزیکی گرفته تا غذاهای تند، می تواند به زایمان کمک کند، اما هیچ مدرک علمی برای تایید این موضوع وجود ندارد. یک مطالعه منتشر شده نشان داد که حدود 10.9 درصد از زنان باردار از غذاهای تند برای القای زایمان طبیعی استفاده می کنند.

روغن کرچک
بسیاری از پزشکان معتقدند که روغن کرچک در القای زایمان موثر است. اما توصیه می شود قبل از موعد مقرر از این روغن استفاده نکنید. در برخی موارد، روغن کرچک می تواند باعث کم آبی بدن و اسهال شود، اما باعث درد نمی شود.

بادمجان
تصور می شود بادمجان به طور طبیعی باعث درد می شود، اما هیچ توضیح یا نظریه معتبری برای حمایت از آن وجود ندارد. به طور کلی افزودن ریحان و پونه کوهی به بادمجان می تواند منجر به انقباضات رحمی شود.

چای برگ تمشک
اگرچه مکانیسم دقیقی که تمشک قرمز با آن باعث زایمان می شود به خوبی شناخته نشده است، یک مطالعه نشان می دهد که مصرف این چای می تواند احتمال تاخیر در زایمان را کاهش دهد. اعتقاد بر این است که این چای به تحریک انقباضات و عضلات رحم کمک می کند. اما بهتر است این چای را زیر نظر پزشک مصرف کنید.
اصولاً استفاده از هر یک از این گیاهان باید با صلاحدید پزشک باشد تا از خطرات احتمالی مصرف زیاد و یا مصرف نامناسب برای مادر و جنین جلوگیری شود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263415

دیدگاهتان را بنویسید