آیا آبله میمون پروازهای ایران را محدود می کند؟

آیا آبله میمون پروازهای ایران را محدود می کند؟

بر اساس گزارش ها اعتدالآبله مرغان یک عفونت ویروسی نادر است که بیشتر در مناطق دورافتاده مرکز و غرب آفریقا شایع است. این بیماری که اولین بار در میمون ها کشف شد، به راحتی در بین انسان ها سرایت نمی کند، اما می تواند از طریق تماس فیزیکی نزدیک منتقل شود. علائم شامل تب، درد و بثورات پوستی است که بعداً به تاول تبدیل می شود.

بر اساس آخرین آمار، تعداد موارد تایید شده آبله در سراسر جهان به 219 مورد رسیده است. در انگلستان، آبله برای اولین بار در اوایل ماه مه شناسایی شد و اکنون با 71 مورد، بیشترین تعداد موارد تایید شده را دارد. اسپانیا با 51 مورد و پرتغال با 37 مورد پس از آن قرار دارند. .

دیروز ابراهیم گادری، سرپرست معاونت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درباره آخرین شیوع این بیماری در کشور گفت: تاکنون ۶ بیمار مشکوک به آبله میمون شناسایی شده و آزمایش ۳ نفر منفی بوده است. اما از آنجایی که گزارشی از بیماری در کشور نداریم، تشخیص خود را از مرزها آغاز کردیم.

با این شرایط به سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کردیم تا ببینیم آیا مانند کرونا محدودیت هایی برای پروازهای ضد بیماری اعمال می شود یا خیر. حسن خوشخو سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری به ایسنا گفت: تاکنون هیچ محدودیتی در این زمینه به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ نشده است، اما آمادگی اعمال هرگونه محدودیت را داریم. “

وی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید در این زمینه به جمع بندی برسد و در صورت نیاز تصمیمات خود را در قالب مصوبه یا دستورالعملی به ما اعلام کند. بنابراین اگر تصمیمی در این زمینه گرفته و اعلام شود، مانند روزهای شیوع ویروس کرونا، آن را با دقت اعمال خواهیم کرد.

  اولین گل فجرسپاسی سیروان قربانی به استقلال + فیلم - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید