آموزه های ایالات متحده و ناتو – تفکر مدرن

به گفته جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، رزمایش دریایی موسوم به «نپتون Strike ’22» تا 4 فوریه ادامه خواهد داشت و بر اساس آن، توانایی های دریایی ناتو مورد آزمایش قرار می گیرد. هنوز قرار است نشان داده شوند.

این رزمایش قرار است با ناو هواپیمابر یو اس اس هری ترومن، یک روز پس از اعلام برنامه روسیه برای گسترش گسترش نیروی دریایی خود در ژانویه و فوریه از اقیانوس آرام به اقیانوس اطلس، برگزار شود.

یو اس اس هری ترومن از اواسط دسامبر، زمانی که مقامات آمریکایی دستور حرکت کشتی از خاورمیانه به مدیترانه را صادر کردند، با یک کشتی جنگی همراه در دریای مدیترانه بوده است.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا گفت که این تصمیم برای “آرام ساختن” اروپایی ها در مواجهه با تنش ها با روسیه گرفته شده است.

این خبر ساعاتی پس از آن منتشر شد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، با سرگئی لاوروف، همتای روس خود برای کاهش تنش ها بر سر طرح های مسکو برای حمله به اوکراین گفتگو کرد.

پنتاگون اعلام کرد که این رزمایش مستقیماً با تنش در اوکراین مرتبط نیست.

کربی روز جمعه به خبرنگاران گفت که تنش‌ها با مسکو در بحث تمرین‌های دریایی نقش داشته است، اما “مانورهای ناتو به خودی خود در برابر هر سناریویی که ممکن است در رابطه با اوکراین رخ دهد برنامه‌ریزی نشده است.”

کربی همچنین تاکید کرد که رزمایش Neptune Strike ’22 “در واقع یک تمرین دریایی ناتو با هدف آزمایش طیف وسیعی از قابلیت‌های دریایی است که ما برای اطمینان از بهبود مستمر آن تلاش می‌کنیم.”

  رابطه بی شرمانه همسر بازیگر و خواننده! + فیلم کشف - تفکر مدرن

با این حال، این رزمایش دریایی در فهرستی که در 14 دسامبر 2021 در وب سایت ناتو از رزمایش های برنامه ریزی شده برای سال جاری منتشر شده است، نیست.

کربی گفت: «با توجه به تنش‌های کنونی بر سر وضعیت تمرین‌های ما ملاحظات مناسبی وجود داشت. و پس از این همه ملاحظات و بحث با متحدان ناتو، تصمیم بر این شد که ادامه یابد.

روسیه مانورهای دریایی خود را در ماه های ژانویه و فوریه در مناطق اقیانوس اطلس، قطب شمال، اقیانوس آرام و مدیترانه اعلام کرده است که انتظار می رود بیش از 140 کشتی جنگی و 10000 سرباز در آن شرکت کنند.

کربی گفت که هدف از این رزمایش 12 روزه “نشان دادن توانایی ناتو برای ادغام توانایی رزمی دریایی سطح بالا در یک ناو هواپیمابر برای حمایت از بازدارندگی و دفاع ائتلاف است.”

اگرچه ناو هواپیمابر ترومن و نیروی ضربتی او «تحت کنترل عملیاتی ناتو» خواهند بود، اما کل فرماندهی این رزمایش در دست دریاسالار یوجین اچ بلک، فرمانده ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا خواهد بود. کربی گفت که این رزمایش یک “فعالیت برنامه ریزی شده طولانی” است و از سال 2020 بازنگری خواهد شد و ربطی به تنش های فعلی با روسیه ندارد.

به گفته کربی، ایالات متحده با متحدان خود در ناتو درباره ادامه این رزمایش «با توجه به تنش‌های فعلی» بحث کرد، اما در نهایت تصمیم به برگزاری آن گرفت.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، ناو هواپیمابر ترومن را “نشانه ای قوی از یک اتحاد فراآتلانتیکی” ستود و افزود که این ائتلاف “همیشه برای حفاظت و دفاع از همه متحدانش آنچه لازم است انجام خواهد داد.”

  ایالات متحده تحریم ها را علیه شرکت هواپیمایی ایرانی فکر معاصر تمدید کرد

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253422

دیدگاهتان را بنویسید