آموزش پزشکی در ایران مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی می باشد

1075010 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در دومین سمینار بین المللی اعتباربخشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: در وزارت بهداشت برنامه ای وجود دارد. طرح تعالی و عدالت در نظام سلامت اجرا می شود که مجموعه معاونت آموزشی نیز در دستور کار تعالی، برابری و اثربخشی در آموزش است.

وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای مهم در فعالیت معاونت آموزشی وزارت بهداشت، بحث بین المللی سازی است، گفت: با توجه به ظرفیت های کشور در حوزه آموزش، بین المللی سازی باید به صورت کیفی و کمی توسعه یابد. .

باقری فرد افزود: یکی از اقدامات مهم در این راه، معاونت اعتباربخشی بین المللی است. این یک افتخار برای کشور از نظر پزشکی عمومی کشور است که مورد تایید بین المللی فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تشریح ضرورت اعتباربخشی در آموزش و پرورش گفت: اعتباربخشی باعث تقویت زیرساخت ها و ارتقای آموزش می شود. علاوه بر این، اعتبار بین المللی مبنای تبادل دانش بین ما و سایر کشورها است.

وی در پایان گفت: امیدوارم در آینده بتوانیم اعتبار بین المللی را توسط شرکت های معتبر با تایید وزارت بهداشت انجام دهیم و در رتبه بندی های بین المللی جایگاهی کسب کنیم.

انتهای پیام/4172/

  ماجرای ترور بیولوژیک نادر طالب زاده چه بود؟ + فیلم

دیدگاهتان را بنویسید