آموزش نیروهای اوکراینی را در پایگاه های آمریکایی در آلمان آغاز کنید

960966 فقط خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع جمعه شب گفت، پنتاگون آموزش نظامیان اوکراینی را برای استفاده از تسلیحات و تجهیزات آمریکایی در آلمان آغاز کرده است. وی در کنفرانس خبری پنتاگون گفت: امروز می توانم اعلام کنم که ایالات متحده آموزش نیروهای اوکراینی را برای استفاده از سیستم های اولیه در پایگاه های آمریکایی در آلمان آغاز کرده است. کربی گفت: «این آموزش مطابق با آموزش قبلی توپخانه است که قبلاً در جاهای دیگر انجام شده است.

سخنگوی پنتاگون گفت: آموزش در آلمان شامل آموزش استفاده از پایگاه های راداری جدید و خودروهای زرهی است که در حال حاضر بخشی از بسته کمک نظامی آمریکا به اوکراین است.

روسیه در 24 فوریه دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که عملیات نظامی او با هدف «غیر نظامی کردن اوکراین» و «غیر ملی کردن» این کشور انجام می‌شود. روسیه همچنین گفت که اوکراین به تعهدات خود بر اساس توافقات مینسک که در سال‌های 2014 و 2015 برای حل مناقشه جدایی‌طلبان و کیف دست یافته بود، عمل نکرده است.

ساعاتی پس از حمله روسیه، اوکراین اعلام کرد که تمامی روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کرده است. در واکنش به اقدام نظامی روسیه، کشورهای غربی بارها تحریم هایی را علیه اکثر موسسات مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو اعمال کرده اند، از جمله قطع کردن سیستم بانکی سوئیفت به چندین بانک روسی.

  آموزش جذب مخاطب به خانه باشگاه

انتهای پیام/102/

دیدگاهتان را بنویسید