آموزش مهارت های زندگی تضمین کننده سلامت روان جامعه است/ راه اندازی موسسه بین المللی سیمان

به گزارش خبرگزاری آنا، از روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، دکتر محمد خاتمی در این مراسم که همزمان با روز خانواده برگزار شد، پرداختن به مقوله روانشناسی را یکی از موضوعات مهم دانست. ارکان سیاست های کشور در حوزه های مختلف آموزشی و تربیتی که حساسیت آنها اهمیت ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی را نشان می دهد.

وی تاثیر مثبت مشاوره بیماران در زمان شیوع ویروس کرونا را یکی از ملموس ترین و نزدیک ترین نمونه های خدمات روانشناختی در کشور دانست و گفت: در این عصر افراد زیادی علاوه بر درگیری و رنج جسمی درگیر مشکلات روحی و روانی نیز هستند. ناشی از بیماری کرونا و عوارض ناشی از آن است و فرصت فوق العاده ای بود تا روانشناسان با همراهی با مردم در کنترل و بهبود وضعیت جامعه نقش آفرینی کنند.

خاتمی با اشاره به سال ها خدمت خود در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: موضوع سند روانشناسی پس از کرونا یکی از مواردی است که در حال جمع آوری و بررسی است و نقش پزشک، پرستار و همه عوامل بیماری برای کنترل در تدوین این سند بسیار حائز اهمیت است.رنگ مورد تمجید قرار گرفته است.

آموزش مهارت های زندگی تضمین کننده سلامت روان جامعه است/ راه اندازی موسسه بین المللی سیمان

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: تبدیل ستاد ملی مبارزه با کرونا به ستاد ملی مقابله با عوارض ویروس کرونا و توانبخشی اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

وی از برگزاری همایش روانشناسی با همکاری ستاد کرونا در شهریورماه خبر داد و افزود: در نظر داریم با تدوین سندی عالی برای دوران پسا کرونا گام های مثبتی در این زمینه برداریم.

  سورپرایز اسکوچیچ برای طارمی / اجبار - تفکر مدرن

خاتمی در این نوشتار با اشاره به اهمیت توجه به روانشناسان در مدارس، خانواده ها، دادگاه ها و … یادآور می شود: ارائه خدمات روانشناختی تنها مختص افراد بیمار و آسیب دیده نیست، بلکه موظف به حفظ سلامت رفتاری اعضای سازمان هستیم. جامعه و با آموزش مهارت های لازم و در نهایت افزایش کیفیت زندگی هموطنانمان.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقطه قوت رشته روانشناسی در شبکه های اجتماعی پرداخت و گفت: تخصص خدمات روانشناسی در این زمینه بسیار بیشتر از سایر رشته ها است و این نشان دهنده اهمیت و حساسیت دانش روانشناسی است. مشاوره در این زمینه .

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به خدمات معصومه خاتمی، مدیر موسسه بین المللی روانشناسی سیمان روان، گفت: خانم خاتمی خدمات زیادی در این زمینه ارائه کرده است و من شخصا بسیاری از فعالیت های ایشان را در این زمینه پیگیری کرده ام. در این حوزه و شاهد برنامه های موثری بوده ام.

همچنین در این مراسم استاد «حسن احدی» در خصوص روانشناسی و تاریخچه تحصیل علوم روانشناسی به ایراد سخنرانی پرداخت.

سپس دکتر سحر پهلوان نشان (دکتر روانشناسی – فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی) مدیر گروه کودک، دکتر یاسین نجف زادگان (دکتر روانشناسی) مدیر گروه نوجوان، دکتر سمانه بهزادپور (دکتر روانشناسی – عضو دانشکده دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر معصومه خاتمی (فوق دکتری روانشناسی – فارغ التحصیل دانشگاه تهران)، مدیر گروه بزرگسالان و مؤسس مجموعه، اهداف و اقدامات هر یک از این گروه ها را در قالب یک طرح تشریح کرد. سخنرانی کوتاه

لازم به ذکر است موسسه بین المللی سیمین روان در منطقه 3 – خیابان نلسون ماندلا (اردن) واقع شده است.

  وزارت صمت: کالابرگ همان کارت بانکی است/ کالای کالابرگ در مکان های خاصی عرضه می شود.

انتهای خبر/4129/

دیدگاهتان را بنویسید