آموزش عیب یابی و تعمیر ماینر پاور

خرابی ریگ های ماینینگ می تواند صدمات زیادی به شما وارد کند. پس باید سعی کنید از ماینر به بهترین شکل ممکن استفاده کنید تا دچار خرابی و مشکلات فنی نشود. اما به یک معنا می توان گفت که خرابی هر وسیله ای که با برق کار می کند اجتناب ناپذیر است، حتی اگر از آن به بهترین شکل استفاده کنید. در این مقاله می خواهیم در مورد پاور ماینر و عیب یابی آن صحبت کنیم تا اگر زمانی با این مشکل مواجه شدید به راحتی بتوانید آن را حل کنید. ابتدا این سوال برای شما پیش می آید که قسمت Paer Miner چیست؟ پاور ماینر قطعه ای است که وظیفه تامین برق دستگاه را بر عهده دارد و معمولا خرابی پاور ماینر مشکلی رایج در بین ماینرها است. در ادامه مقاله با عیب یابی و تعمیر پاور ماینر همراه باشید.

نقش قدرت در ماینر چیست؟

منبع تغذیه دستگاهی است که وظیفه تامین برق معدنچی را بر عهده دارد. روش کار منبع تغذیه به این صورت است که جریان الکتریکی شهری یا AC را که جریان متناوب است به جریان DC یا مستقیم تبدیل می کند. تبدیل برق فرآیندی است که باعث می شود منبع تغذیه برق مورد نیاز ماینر را تامین کند.

آموزش عیب یابی و تعمیر ماینر پاور

دلایل خرابی ماینر انرژی چیست؟

از جمله دلایل خرابی پاور ماینر می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تغییرات در نوسانات برق ناشی از رعد و برق
• افزایش یا کاهش ولتاژ
• تغییر فرکانس برق ورودی
• عدم اتصال برق مناسب و جامد به ماینر
• بدون استفاده از سیم کشی استاندارد ماینرها
• خطا در مدار منبع تغذیه داخلی ماینر
• قدرت ماینر دمای بالا
همچنین تهیه جعبه های غیر استاندارد برای ماینرها به دلیل مشکل تهویه مطبوع می تواند برای برق و دستگاه شما دردسرساز شود.

  تصادف و بستری شدن ستاره فوتبال در بیمارستان - اندیشه معاصر

رایج ترین مشکلات پاور ماینر

رایج ترین مشکلاتی که به عنوان مشکلات برای Miner Powers رخ می دهد عبارتند از:
• ماینر روشن نمی شود
• در پاور ماینر وصل شوید
• افزایش و کاهش ناگهانی ولتاژ تغذیه
• مشکل در سیستم خنک کننده و فن های تامین
• نقص در سیم پیچ تغذیه
• فیوز سوخته یا آسیب دیده در منبع تغذیه
• آسیب یا نقص در قسمت های داخلی منبع تغذیه
زمان تعمیر پاور ماینر
اگر دستگاه شما به طور ناگهانی خاموش می شود یا اصلاً روشن نمی شود یا مشکل راه اندازی مجدد دارد، باید این علائم را به عنوان قطع برق در دستگاه و قبل از اینکه مشکل به سایر قسمت ها سرایت کند و هزینه تعمیر پاور دستگاهتان را افزایش دهد، تلقی کنید. تعمیر

پیدا کردن مشکل با پاور ماینر

نکته ای که در ابتدا باید به آن توجه کنید این است که طراحان و سازندگان دستگاه های ماینینگ به دلیل اینکه این دستگاه ها همیشه روشن هستند و راندمان بالایی دارند، منبع تغذیه یکسانی را برای ماینر در نظر بگیرند. عمر طولانی دارند و البته بهینه کار می کنند. پس اگر در منبع تغذیه دستگاه خود با مشکلی مواجه شدید، آن را جدی بگیرید زیرا این پاورها به راحتی نیاز به تعمیر ندارند. اگر برق دستگاه مشکل جدی ندارد، می توانید از Diagnost استفاده کرده و مشکلات برق دستگاه خود را از راه حل های متعددی که در زیر ارائه خواهیم کرد، برطرف کنید.

1- ولتاژ تغذیه را بررسی کنید

بررسی کنید که ماینر با ولتاژ پایین روشن نشود. این ولتاژ مقدار استانداردی است که ریگ ماینینگ باید از آن روشن شود و شروع به کار کند.اگر ولتاژ ورودی به منبع تغذیه کمتر از ولتاژ استاندارد راه اندازی منبع تغذیه باشد، منبع تغذیه راه اندازی نمی شود و در نتیجه دکل روشن نمی شود . لحظه ای دیگر آنچه باید در نظر داشته باشید این است که ولتاژ استاندارد منبع تغذیه برای راه اندازی ماینر در کشورهای مختلف متفاوت است.
در اکثر کشورها ولتاژ تک فاز 110، 220 یا 240 است. لطفا توجه داشته باشید که ولتاژ در ایران 220 ولت است. نکته بعدی تماس است که نباید از آن غافل شوید. به طور کلی، اگر دستگاه شما بیش از 1200 وات برق نیاز دارد، پریز برق مورد نیاز باید 220 ولت باشد. اگر نه، از یک برقکار بخواهید سیم کشی شما را بررسی کند.

  این حمله سایبری سایت را در فرودگاه بن گوریون در تل آویو متوقف کرد

2- خود منبع تغذیه را جداگانه بررسی کنید.

در این مرحله باید مطمئن شوید که منبع تغذیه شما جداگانه کار می کند. برای این کار باید برق دستگاه ماینینگ خود را از ماینر جدا کرده و با دستگاه دیگری چک کنید. با این کار متوجه می شوید که آیا مشکل دستگاه مربوط به برق است یا خیر.سایر قطعات.

الف. با مولتی متر وارد عمل شوید

برای تست منبع تغذیه خود از مولتی متر استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که منبع تغذیه به درستی به منبع تغذیه وصل شده است. اکنون می توانید کار با مولتی متر را شروع کنید. مولتی متر خود را روی حالت DC قرار دهید و ولتاژ تغذیه را بررسی کنید. برای بررسی این روش دو راه وجود دارد که در ادامه با شما در میان می گذاریم، فقط مطمئن شوید که پس از استفاده از یکی از روش های زیر، اگر عدد نمایشگر نزدیک به 12 بود، خوشبختانه منبع تغذیه سالم است. اما اگر غیر از این بود، یعنی منبع تغذیه دستگاه شما مشکل دارد و باید تعمیر شود.
روش اول: پروب های قرمز و مشکی را به سیم های زرد و مشکی وصل کنید.
روش دوم: پروب ها را به پایانه های مثبت و منفی وصل کنید.
برای شرکت در دوره آموزشی تعمیر ماینر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید