آمریکا و چالش احتمال جنگ داخلی – تفکر مدرن

در حالی که نظرسنجی ها در ایالات متحده نشان می دهد که تروریسم داخلی نگران حملات خارجی است، یک کارشناس برجسته در مورد جنگ داخلی ایالات متحده معتقد است که این بیش از حد انتظار است و به جنگ داخلی نزدیک است.

به گزارش اسپوتنیک و بیزینس اینسایدر، باربارا اف.

به گفته وی، لغزش آمریکا به سمت جنگ داخلی با کار سیاسی در این کشور آغاز شد، اما این روند در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، با افزایش اختیارات اجرایی ریاست جمهوری و عدم همکاری وی با تحقیقات استیضاح ادامه یافت. کنگره

اما آنچه به لغزش ایالات متحده به جنگ داخلی پایان داد، قیام علیه کنگره در 6 ژانویه 2021 بود.

پدیده دیگری که والتر از آن به عنوان معیاری برای پیش بینی سقوط آمریکا به ورطه جنگ داخلی یاد می کند، «انحطاط گروه مسلط در جامعه» است; به این معنا که گروهی که زمانی قدرت را در دست داشتند، درگیر مبارزه ای هستند که احتمالاً خشونت آمیز است، با از دست دادن قدرت و موقعیت.

نارضایتی نژادی در میان سفیدپوستان، تبعیض نژادی علیه اقلیت‌های قومی مانند سیاه‌پوستان، و تمرکز بر طبقه کارگر سفیدپوست، ایده «تحقیر اجتماعی» را در ایالات متحده تقویت می‌کند.

به گفته والتر، ایالات متحده دیگر یک «دموکراسی» نیست، بلکه یک «آنوکراسی جناحی» است که به سرعت در حال نزدیک شدن به مرحله شورش آشکار است.

اگرچه یک جنگ داخلی احتمالی متفاوت به نظر می رسد. او نمونه های خاصی از خشونت را مانند توطئه های افراطی برای ربودن گرچن ویتمر، فرماندار میشیگان و شورش علیه کنگره به عنوان شاخص های گرایش گروه های قبلی به خشونت ذکر کرد.

  تاکید رئیس جمهور بر رفع بیماری های اجتماعی و اشتغال زنان - تفکری مدرن

در عین حال، یک نظرسنجی مشترک توسط The Economist و Yoga نشان می دهد که بیش از یک سوم (65٪) آمریکایی ها معتقدند که تروریسم داخلی و شبه نظامیان دست راستی تهدیدی فوری و جدی برای ایالات متحده هستند و اکثر آمریکایی ها معتقدند که یک تهدید تا حدی جدی است.

بر اساس این نظرسنجی، تنها 8 درصد از آمریکایی ها می گویند که تروریسم داخلی و شبه نظامیان افراطی یک تهدید جدی نیستند.

زنان، دموکرات‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در ایالات متحده، تروریسم داخلی و شبه‌نظامیان راست‌گرا را تهدیدی جدی برای کشور می‌دانند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254232

دیدگاهتان را بنویسید