آمریکا: تصمیم با ایران است

آمریکا: تصمیم با ایران است

بر اساس گزارش ها اعتدالبیل روسو معاون معاون وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با الشرق الاوسط گفت: واشنگتن سیاست منطقه ای ایران را جدا از مذاکرات هسته ای وین می بیند. ما معتقدیم که مذاکرات وین بر موضوع هسته ای متمرکز است.

وی گفت: «واضح است که ما نگرانی‌های جدی در مورد آنچه که وی رفتار بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه، برنامه موشکی و دیگر سیاست‌های منطقه‌ای در ایران توصیف کرد، داریم. ما باید به این سیاست‌ها بپردازیم و تلاش کنیم به آنها متعهد شویم.» اجازه دهید شرکای ما در منطقه، اروپا و جهان در این زمینه ادامه دهند.

روسو درباره پیشرفت مذاکرات در وین گفت: ما معتقدیم توافقی در حال حاضر برقرار است که می تواند دستاوردهای واقعی در زمینه منع اشاعه (سلاح های هسته ای) برای جامعه بین المللی داشته باشد و به ثبات منطقه کمک کند. امنیت ملی ما، مشروط بر اینکه ایران آماده بازگشت و رعایت کامل آن باشد.

وی گفت: «ایالات متحده با ارزیابی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی موافق است که «نظارت و نظارت اخیر بر ایران باعث کاهش شفافیت برنامه هسته‌ای ایران خواهد شد». جامعه بین المللی اکنون خواستار شفافیت بیشتر در برنامه هسته ای ایران است. برنامه هسته ای

وی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدیم هنوز امکان امضای توافقی وجود دارد که پیش شرط آن بازگشت کامل و متقابل (به برجام) است. این یک دستاورد واقعی در عدم اشاعه تسلیحات هسته ای خواهد بود و ما ارزیابی های خود را با دقت و با کمک کارشناسان فنی خود ادامه خواهیم داد، اما این بر عهده ایران است که تصمیم بگیرد به توافق برگردد یا جامعه بین المللی. خیلی دور است.

  توضیحات مدرس برای آغاز اجرای قانون مهم و تغییر در روند راه اندازی کسب و کار

به گزارش ایسنا، پیشتر جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته بود که گزینه بازگشت به توافق هسته ای با ایران هنوز وجود دارد و اکنون یک توافق انبوه وجود دارد که ایرانی ها می توانند با آن موافقت کنند.

وی همچنین گفت: اقدامات ایران برای غنی سازی و غیرفعال کردن دوربین های آژانس بین المللی انرژی اتمی گام سازنده ای نیست و با افزایش فشار اقتصادی به آن پاسخ خواهیم داد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که باید بر برجام تمرکز کنیم و به آن بازگردیم و توپ از هم اکنون در زمین ایران است.

بر اساس این گزارش، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت سهامی عام فن‌آوران، پتروشیمی خارک، پتروشیمی مارون و چند شرکت چینی و اماراتی حامی این شرکت‌ها در فهرست تحریم‌های این کشور قرار دارند.

این وزارتخانه همچنین محمد شهید رکن الدین بهوار و جینگ فنگ گائو را به دلیل ارائه کمک های مادی، پشتیبانی و مواد، فناوری و کالا به شرکت پتروشیمی تریلیون ها تحریم کرد.

پیش از این وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مذاکرات هسته ای و اقدامات سایر کشورها تاکید کرده بود: ایران ابتکارات و ایده های خود را در مقابل رفتار منطقی کشور مقابل ارائه کرده و به آن عمل کرده است.

امیر عبداللهیان گفت: زمانی که طرف مقابل تقاضای بیشتری داشت از ابزار و اقتدار کشور استفاده کردیم تا طرف مقابل بداند که منافع و آسایش مردم ایران برای ما مهم است.

وی افزود: امیدواریم اقتدار کشور، مطالبات و انتظارات مردم و نحوه پیگیری آن در سلسله اقدامات انجام شده برای بازگشت همه کشورها به توافق هسته ای حفظ شود.

  نشست فوق‌العاده شورای امنیت اوکراین / نشست جدیدی در روز دوشنبه برگزار می‌شود - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید