آمریکا برای امنیت خود باید به ما سلاح بفروشد

42434 393 فقط خبر

وزیر خارجه دولت عربستان به تهدید کنگره آمریکا مبنی بر توقف صادرات تسلیحات به عربستان واکنش نشان داد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «عادل الجبیر» مشاور امور خارجی دولت عربستان به تهدید رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مبنی بر توقف صادرات تسلیحات به عربستان واکنش نشان داد و گفت: صادرات سلاح به نفع امنیت است

رابرت منندز در واکنش به تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت گفت که ایالات متحده باید صادرات تسلیحات به عربستان سعودی را بازنگری کند. این اقدام اوپک پلاس واکنش خشمگین دیگر مقامات آمریکایی از جمله «جو بایدن» را نیز در پی داشت.

عادل الجبیر به سی ان ان گفت که عربستان سعودی همواره تلاش کرده تا ثبات بازار نفت را تضمین کند و این به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است. وی تاکید کرد که عربستان به تنهایی این تصمیم را نگرفته و کاهش تولید نفت با اجماع 22 کشور عضو انجام شده است.

این مقام سعودی با بیان اینکه بازار به تصمیم اوپک پلاس واکنش مثبت نشان داده و قیمت نفت در هفته‌های اخیر کاهش یافته و نه افزایش یافته است، افزود: عربستان نفت را سیاسی نمی‌کند و آن را یک سلاح نمی‌داند و هدف آن است. ما فقط برای تثبیت بازار هستیم. تصمیم اوپک پلاس سیاسی نیست و کشورهای عضو در تلاش برای ایجاد ثبات در بازار و تامین منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان هستند.

عادل الجبیر همچنین درباره تهدید به توقف صادرات تسلیحات به عربستان گفت: فروش تسلیحات دفاعی به عربستان به نفع منافع خود آمریکا و امنیت و ثبات منطقه است و نیروهای آمریکایی در منطقه حضور پیدا کرده اند. دهه‌های گذشته برای ثبات و امنیت منطقه و ایالات متحده».

  اورژانس 115 تهران به حادثه دیدگان آتش سوزی خوابگاه دانشجویی

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز روز گذشته در مصاحبه با سی ان ان گفت که این اقدام اوپک پلاس پیامدهایی برای روابط واشنگتن و ریاض خواهد داشت.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید