آمریکا: اگر قرارداد هواپیماهای بدون سرنشین انجام شود، روسیه و ایران تحریم خواهند شد

927216 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دوشنبه شب تلویحا ایران و روسیه را به تحریم های بیشتر در صورت تبادل نظامی تهدید کرد.

پرایس در یک کنفرانس خبری در واشنگتن در پاسخ به این سوال که چه نتایجی از نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در تهران در روز سه شنبه انتظار دارند، گفت: من در مورد دستور کار صحبت می کنم. [نشست] من آن را به این سه طرف واگذار می کنم. ما شاهد انتشار بیانیه‌های مختلفی از سوی این کشورها در مورد موضوعات مورد بحث بوده‌ایم، اما این را به آنها واگذار می‌کنم که در این مورد اظهار نظر کنند.»

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه آمریکا، وی درباره موضوعات مورد بحث در سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به غرب آسیا توضیح داد: «صحبت درباره ایران و چالشی که ایران در منطقه و بالقوه فراتر از آن دارد. از آن، راهبردها و راه‌هایی برای هماهنگ کردن تلاش‌های خود برای عقب‌نشینی از فعالیت‌ها و نفوذ جنایتکارانه ایران در سراسر منطقه ترسیم شد.»

این دیپلمات آمریکایی در پاسخ به این سوال که آیا سیاست جدیدی در قبال ایران به ویژه پس از سفر بایدن به منطقه دارند، گفت: ما به صراحت اعلام کرده ایم که پس از خروج دولت قبلی از برجام، بر کسی پوشیده نیست که مواد هسته ای ایران نیز وجود دارد. زمان انتشار اتمی آن را افزایش داد، یعنی زمان لازم برای تولید مواد شکافت پذیر کافی برای ساخت سلاح هسته ای به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. “از حدود یک سال در اوج خود به چند هفته یا کمتر رسید.”

  همچنان حکایت بازیکن پرسپولیس که از علی کریمی تشکر کرد

بر اساس این بیانیه، پرایس گفت: «دلیل اینکه ما هنوز در حال تعیین اینکه آیا می‌توانیم به پایبندی مجدد دوجانبه به برجام دست یابیم این است که پایبندی مجدد دوجانبه برنامه هسته‌ای ایران را محدود می‌کند.» این امر زمان فرار هسته‌ای را که اکنون به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، افزایش می‌دهد. کاهش. همچنین تضمین می‌کند که برنامه هسته‌ای ایران بار دیگر مشمول سخت‌ترین رژیم راستی‌آزمایی و نظارتی می‌شود که تاکنون بر سر آن توافق شده است.»

او درباره رویکرد بایدن در قبال ایران گفت: «رئیس جمهور قول داد که ایران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد. ما همچنان بر این باوریم که دیپلماسی مؤثرترین ابزار برای تحقق این تعهد است. ما همچنان معتقدیم که تحت این چارچوب، بازگشت متقابل به پایبندی به برجام سودمندترین مسیری است که قابل دوام است و تا زمانی که به نفع ما باشد، آن را دنبال خواهیم کرد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به تهران و احتمال انعقاد قرارداد فروش پهپادهای ضربتی ایران به مسکو، گفت: ما نگران ارائه احتمالی پهپادهای ایرانی در مورد ما هستیم. در مورد روسیه صحبت کرد. ما با دقت و دقت [این سفر را] ما دنبال می‌کنیم که همه تحریم‌هایمان پابرجاست.»

پرایس با تهدید به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران و روسیه در صورت فروش پهپاد، گفت: «هر معامله‌ای از این نوع شامل تعدادی از تحریم‌هایی است که ما روی کاغذ داریم و احتمالاً تعدادی از تحریم‌هایی که کشورهای سراسر جهان نیز اعمال خواهند کرد. بنابراین این چیزی است که ما همچنان به نظارت آن ادامه خواهیم داد.”

  92 گروه از دانشگاه آزاد اردبیل به مرحله کشوری رویداد عصر امید

ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر آمادگی تهران برای فروش پهپادهای نظامی به روسیه در حالی که سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این ادعا را تکذیب کرد.

پیش از این یک مقام ارشد آمریکایی به رشد تولید پهپاد داخلی ایران اشاره کرد و گفت: ایرانی ها توانایی تولید انواع پهپاد را دارند.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید