آمریکا اذعان کرده است که تمرکزش بر حمایت از ناآرامی در ایران است

علیرغم ادعای علاقه مندی به مذاکرات هسته ای؛

42284 306 فقط خبر

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با بیان اینکه توافق هسته ای ایران در حال حاضر مورد توجه واشنگتن نیست و اذعان داشت که دولت آمریکا در عوض بر حمایت از آشوبگران در ایران متمرکز شده است.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه (21 مهرماه) گفت: «توافق هسته ای ایران» در حال حاضر مورد توجه آمریکا نیست و اذعان کرد که دولت این کشور در عوض بر حمایت از آشوبگران در این کشور تمرکز کرده است. ایران چون می گوید تلاش ها برای احیای توافق هسته ای به بن بست دیگری رسیده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور مدعی شد: در حالی که آمریکا طرفی بود که از برجام خارج شد و تعهدات خود را زیر پا گذاشت که شرایط کنونی پیرامون این توافق را ایجاد کرد و تاکنون از انجام تعهدات خود برای تکمیل مذاکرات خودداری کرده است. ایرانی ها به صراحت گفتند که این یک توافق نیست. کاری که آنها مایل به انجام آن بودند، مطمئناً یک معامله قریب الوقوع به نظر نمی رسد.

وی در ادامه ادعاهای خود مبنی بر مقصر دانستن واشنگتن گفت: خواسته های ایران غیرواقعی است. این خارج از محدوده برجام است. همه چیزهایی که در هفته های اخیر شنیده ایم نشان می دهد که هیچ تغییری در موضع آنها وجود ندارد.

پرایس در ادامه اذعان داشت که تمرکز فعلی دولت آمریکا حمایت از ناآرامی ها در ایران است و در این راستا، وی استدلال کرد که تمرکز فعلی واشنگتن بر شجاعت و شجاعت قابل توجه مردم ایران از طریق تظاهرات مسالمت آمیز آنها، از طریق آموزه های آنها است. حق جهانی برای آزادی.” تظاهرات تجمع و آزادی بیان. تمرکز فعلی ما جلب توجه به آنچه آنها انجام می دهند و حمایت از آنها به هر طریق ممکن است.”

  دوست جدید جنجالی جهانبخت بعد از تتلو و فرهاد جم! + ویدئو - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید