آمار رسمی بیماران مبتلا به امیکرون یک دهم آمار واقعی است / کادر پزشکی دیگر نیست – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، 3 هزار و 966 بیمار مبتلا به کووید 19 نیز در بخش های مراقبت ویژه نگهداری می شوند. این در حالی است که شهرهای کشور با روند نزولی روبرو هستند، شهرهای قرمز روبه رو هستند و 184 شهر با رنگ قرمز، 187 شهر با رنگ نارنجی، 76 شهر با رنگ زرد و یک شهر به رنگ آبی هستند.

با افزایش تعداد مراجعات سرپایی و حتی بیمارستانی در هفته‌های اخیر، تعداد موارد روزانه کادر درمانی همچنان رو به افزایش بوده و اکنون با افزایش درخواست‌ها برای مرخصی استعلاجی و خروج کادر پزشکی از بخش‌های بیمارستان، کارکنان غیر بیمار همچنین تحت فشار کاری اضافی قرار گرفته اند.

گزارش های دریافتی از برخی مراکز درمانی نیز حاکی از آن است که کمبود نیروی کار باعث شده تا برخی از مدیران مراکز درمانی مرخصی استحقاقی خود را لغو کنند و در بسیاری از موارد بیماران به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی هستند. در این شرایط برخی کارشناسان می گویند با توجه به بستری شدن 5 روزه کادر درمانی در بیمارستان، بیماران با علائم به مراکز درمانی باز می گردند، چرا که مراکز درمانی به دلیل کمبود نیروی کار، برای همان مدت 5 روز کادر درمانی جایگزین ندارند.

این در حالی است که به گفته شروین شکوهی، سرپرست بیماری های عفونی بیمارستان لقمان، شدت بیماری زا در اوج ششم به دلیل اثربخشی منحصر به فرد، به اندازه واکسن های قبلی نیست و بیماران پس از یک هفته بهبودی به بخش ها باز می گردند. به گفته وی، این بار پرستاران و پزشکان نسبت به پیک های قبلی سبکتر می شوند، به طوری که دو سه روز اول تب و درد عضلانی دارند و سپس بهبود می یابند.

  میل به انضباط مالی سازمان بهشت ​​حضرت زهرا (س)

کادر پزشکی درگیر در Omicron

در همین حال دکتر حسین کرمان پور، مدیر اورژانس بیمارستان سینا نیز این موضوع را تایید کرده است. وی گفت: با توجه به نفوذپذیری امیکرون ها که چندین برابر دلتا است، گفت: تعداد درمان ها در کادر درمانی و غیر درمانی در پیک ششم بسیار بیشتر است. به عنوان مثال، از بین 50 بیمار که هر روز ویزیت می کنم، تنها دو تا سه بیمار آزمایش PCR انجام می دهند که بیشتر برای انجام آن در محل کار مورد نیاز است، بنابراین 95 درصد از بیماران کرون آزمایش PCR انجام نمی دهند که تعداد واقعی بیماران است. با آمار وزارت بهداشت فاصله روزانه قابل توجهی دارد.

در خوش بینانه ترین حالت، آمار رسمی یک دهم تعداد واقعی افراد مبتلا به امیکرون است و در حال حاضر جمعیت قابل توجهی از ایرانیان مبتلا به امیکرون وجود دارد که 95 درصد آنها با مراقبت و دارو در منزل و یک تا 2 درصد در بخش پزشکی درمان می شوند. مراکز بستری در بیمارستان اگر این جمعیت را برای کل کشور جمع بندی کنیم، می بینیم که از روزهای پایانی آذر و دی ماه که میکرون وارد کشور شد، کادر پزشکی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: در بیمارستان با حجم زیادی از ویروس سروکار داریم و ثابت شده است که هر جا حجم ویروس بیشتر باشد، احتمال انتقال و شدت بیماری بیشتر می‌شود، به‌طوری که حتی استفاده از ویروس بیشتر می‌شود. . “، او گفت. ماسک نمی تواند به طور کامل از انتقال بیماری در مراکز درمانی آلوده جلوگیری کند.

  وضعیت سهام عدالت امروز سه شنبه 25 آبان 1400 + جدول - اندیشه معاصر

وی گفت: کادر پزشکی حتماً یک تا سه بار بیماری عروق کرونر قلب داشته اند و اکنون همه مبتلا شده اند. اینها خانواده این افراد هستند، یعنی وقتی یکی از کادر پزشکی مبتلا می شود، سایر اعضای خانواده مشارکت می کنند. در مورد پیک قبلی اینطور نبود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277244

دیدگاهتان را بنویسید