“آله میمون” وضعیت ایالت های آمریکا را به حالت اضطراری رساند

گسترش اپیدمی آبله میمون ایالت های ایالات متحده را در وضعیت اضطراری قرار داد

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، همزمان با افزایش نگرانی ها از شیوع آبله میمون در آمریکا که بیشترین آمار ابتلا را در جهان دارد، ایالت های این کشور وضعیت اضطراری یک اعلام می کنند. پس از دیگری

پس از اعلام وضعیت اضطراری در ایالت های نیویورک و ایلینوی طی چند روز گذشته، گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا روز گذشته به دلیل شیوع ویروس آبله میمون در این ایالت وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

بر این اساس، کالیفرنیا سومین ایالتی است که در چهار روز گذشته در ایالات متحده سطح «واکنش بهداشت عمومی» ویروس را به «بیماری بسیار در حال گسترش» تغییر داده است.

علاوه بر این، در چند روز گذشته شهرهای سانفرانسیسکو و نیویورک به دلیل اپیدمی آبله میمون وضعیت فوق العاده اعلام کردند.

نیوسام در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرماندار در تلاش است با اتخاذ تدابیر لازم در تمامی سطوح، سرعت شیوع این ویروس را کاهش دهد.

وی افزود: همکاری با دولت فدرال برای تهیه واکسن های بیشتر و افزایش آگاهی عمومی از نحوه انتقال ویروس ادامه دارد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، نزدیک به 6000 مورد آبله میمون در ایالات متحده تایید شده است که نیمی از آنها در این سه ایالت هستند.

سازمان بهداشت جهانی نیز در تاریخ 1 آگوست 1401 (23 ژوئیه 2021) شیوع این ویروس را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد. بنابراین، بر اساس این گزارش، تقریبا 99 درصد از مبتلایان به آبله میمون مردان همجنس گرا هستند. تعداد مبتلایان در ایالات متحده بیش از هر جای دیگری در جهان است و مقامات بهداشتی اصرار دارند که وضعیت بدتر از داده ها است.

  ۶۷ تن از سرکردگان اغتشاشات اصفهان دستگیر شدند

با این حال، مقامات بهداشتی دولت فدرال آمریکا هنوز از وضعیت این کشور از نظر در دسترس بودن واکسن، شرایط درمان و امکان انجام آزمایش برای بیماری اورژانسی اطلاعی ندارند.

تا این گزارش، هیچ مورد مرگ بر اثر آبله میمون در ایالات متحده گزارش نشده است. راه اصلی انتقال این ویروس از طریق تماس فیزیکی است، اما با استفاده از ملحفه و لباس مشترک نیز قابل انتقال است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، اما با شیوع ویروس آبله میمون، نتایج تحقیقات دانشمندان تصویر پیچیده تری را نسبت به همه گیری های قبلی نشان داد و فشار برای اقدامات سخت گیرانه را افزایش داد.

بر اساس داده های سازمان جهانی بهداشت، بیش از 18000 مورد ابتلا به آبله میمون در 78 کشور جهان ثبت شده است که بیشترین آنها در اروپا و آمریکا بوده است.

تاکنون برزیل، اسپانیا و هند مرگ‌های ناشی از آبله میمون را گزارش کرده‌اند که اولین مرگ و میر ناشی از این بیماری در خارج از آفریقا است.

اسپانیا که بیشترین موارد ابتلا به آبله میمون را در اروپا دارد، روز گذشته دومین مورد مرگ خود را بر اثر این ویروس گزارش کرد.

هند همچنین اولین مرگ و میر در آسیا بر اثر آبله میمون را ثبت کرد. این بیمار به تازگی از امارات بازگشته است.

اولین علائم این بیماری جدید شامل تب بالا و خستگی است و چند روز بعد بثورات پوستی ظاهر می شود که می تواند به ضایعات پوستی دردناک و چرکی تبدیل شود. این بثورات ممکن است چند هفته طول بکشد و سپس از بین برود.

  بازگشت مدافع خشمگین پرسپولیس پس از دو هفته محرومیت - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید