آغاز کشت گلخانه ای در یک هکتار از تولید بذر در دانشگاه آزاد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مجلس، کشت گلخانه ای در کارخانه تولید بذر مرکز فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در مجلسی با حضور پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان آغاز شد.

پیام نجفی پس از بازدید از پروژه گلخانه ای با حضور در جلسه اعضای شورای اسلامی شهر مبارکه گفت: یکی از دلایل ایجاد خانه مبتکرانه در دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس، قابلیت توسعه این شهر است. در صورت توجه به اعزام نیروهای متخصص، زنجیره توسعه شهرستان تکمیل می شود. مقام معظم رهبری در سخنان خود در ابتدای سال بر اهمیت فعالیت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی و مقوله بذر تاکید کردند. کارخانه در این راستا در قالب طرح ملی تولید بذر اقدام کرده است.


بیشتر بخوانید:

طرح ملی خودکفایی بذر چگونه پیش می رود؟

تولید دانش بنیان از طریق دانشگاه ها محقق می شود


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: گیاه بذری در شهر مجلسی در کشور بی نظیر است و ارزش اقتصادی قابل توجهی ایجاد می کند و جهش قابل توجهی در شهر و منطقه ایجاد می کند. مرکز فناوری دانشگاه آزاد شهر مجلسی سرمایه گذاران وجود دارد. کارخانه بذر دانشگاه آزاد اسلامی مرکز فناوری شهر مجلسی به مساحت 23 هکتار که فاز اول آن 10 هکتار، 2 هکتار با پلاستیک و یک هکتار با تجهیزات کامل در حال ساخت است.

آغاز کشت گلخانه ای در یک هکتار از تولید بذر در دانشگاه آزاد

علیرضا حسینی فرماندار شهرستان مبارکه نیز با حضور در سالن نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز فناوری مجلس شورای اسلامی قول مساعدت و همکاری حداکثری مدیریت شهری و اعضای مردمی شوراهای اسلامی شهر مبارکه را داد.

  واکنش سرمربی بارسلونا به لواندوفسکی

کشت گلخانه ای در کارخانه تولید بذر دانشگاه آزاد اسلامی مرکز فناوری شهر مجلسی در هکتار و با کاشت چند نمونه بذر خیار آغاز می شود.

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید