آغاز فعالیت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی شهرری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرری، مرکز آموزش های مهارتی و مشاوره شغلی با حضور محمد نریمانی راد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره)، حمید زمانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، امیر میمنت آبادی. معاون مدیریت و توسعه منابع سازمان فنی و حرفه ای، عبدالله قاسمی، معاون آموزشی فنی و حرفه ای، پژوهش و برنامه ریزی استان تهران، جواد روانبخش، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، مهدی جمالی، مشاور روابط کار به وزارت کار، معاونان و روسای دانشکده های مهارت و کارآفرینی راه اندازی شد.

نریمانی راد در این مراسم گفت: مرکز آموزش مهارتی و مشاوره شغلی در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان با رویکرد اشتغالزایی و با همکاری مشترک سازمان فنی حرفه ای و دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام خمینی (ره) راه اندازی شد. شعبه .

آغاز فعالیت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی شهرری

وی بیان کرد: راه اندازی این مرکز و مدرسه عالی مهارتی تربیت معلم با مدرک مشترک از دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان فنی حرفه ای و مدرسه عالی مهارت با مدرک مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و فنی حرفه ای در کلن. آلمان گامی دیگر برای اجرای رسالت مهارتی و کارآفرینی دانشگاه آزاد است.اسلامی یادگار امام خمینی (ره) است.

رئیس اداره یادگار امام خمینی (ره) افزود: این مرکز با هدف توانمندسازی دانشجویان و کمک به اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی بر اساس سه فرآیند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و تحصیلی و در نهایت ارائه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز نیروی کار است. بازاری برای دانشجویان با توجه به توانمندی های بالقوه و بالفعل دانشگاه ایجاد شده است.

  وضعیت عادی شبکه همراه اول در صورت وقوع زلزله های 5.2 و 4.2 ریشتری در هرمزگان

نریمانی راد با اشاره به طرح ستادی که در دستور کار اداره یادگار امام خمینی (ره) قرار گرفته است، گفت: در این طرح دانش آموزان همزمان با فراگیری جذب آنها به بازار کار به صنعت معرفی می شوند.

وی تاکید کرد: با اضافه شدن 7 دانشکده مهارت و کارآفرینی به معاونت یادگار امام خمینی (ره) هر دانشکده در راستای مهارت آموزی دانشجویان و فارغ التحصیلان رسالت خاصی دارد. به عنوان مثال دانشکده مهارت و کارآفرینی جنت آباد در رشته حقوق و زیبایی، پوست و مو فعال است. دانشکده تهرانسر با هدف احیای صنعت چاپ و نشر و دانشکده شریعتی در حوزه های بورس، صنعت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال فعالیت می کند.

محسن رنجبر معاون پژوهش و فناوری اداره کل یادگار امام خمینی (ره) نیز در افتتاحیه مرکز آموزش مهارتی و مشاوره شغلی دانشجویان ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در جهت ارتقای صنعت گامی برداریم. کشور با تربیت دانش‌آموزان با مهارت.» زیرا رشد و توسعه یک کشور در دست جوانان است و باید فاصله بین تحقیق و اجرا را پر کنیم.

آغاز فعالیت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی شهرری

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید