آغاز صادرات سیب ایرانی به پاکستان

964496 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «کمیسیون مشترک اقتصادی عمان و پاکستان» یکشنبه 5 تیرماه به ریاست مهدی صفری برگزار شد. معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از رؤسای نهادهای ذیربط.

مهدی صفری در این دیدار با ابراز خرسندی از نتایج مصوبات فراوان کمیسیون مشترک عمان، بر برگزاری مستمر کمیسیون های مشترک اقتصادی تاکید کرد و آن را عاملی برای رشد و توسعه تجارت خارجی دانست و افزود: رئیس جمهور بر برگزاری کمیسیون های اقتصادی و پیگیری دستاوردهای سفرهای خارج از کشور تاکید ویژه دارد. همچنین جدیت در انجام کمیسیون های اقتصادی و پیگیری مصوبات آنها موجب رشد 22 درصدی صادرات غیرنفتی در سه ماهه اخیر شده و این روند همچنان رو به افزایش است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه راه اندازی پرواز مستقیم از عمان به رامسر، ایجاد خط کشتیرانی مسافری و کانتینری به عمان و حل و فصل انرژی را از دستاوردهای مهم کمیسیون مشترک با عمان برشمرد. را مطرح کرد و از حضور هیات عمانی هفته آینده در ایران خبر داد.

در ادامه این نشست در خصوص برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی با پاکستان و موضوعات مهم مورد بحث در این کمیسیون بحث و تبادل نظر شد. موضوع خط لوله و تجارت در پست های مرزی یکی از موضوعات مهم قابل بررسی است.

صفری همچنین به آغاز صادرات سیب ایرانی به پاکستان اشاره کرد و به نحوه مبادله مالی این تجارت در محصولات کشاورزی پاکستان اشاره کرد.

در ادامه حاضران در این نشست به بحث و تبادل نظر پرداختند و محورها و پیشنهادات خود را در خصوص همکاری نهادها، موانع پیش رو و راهکارهای ارتقای همکاری فیمابین ارائه کردند.

  شوک کاپیتان پرسپولیس مقابل چشمان هواداران / نمایندگان لو رفت - تفکری مدرن

در این جلسه همچنین اهمیت صادرات خدمات مهندسی، مسائل مرزی، گمرکی و کشاورزی در کمیسیون مشترک اقتصادی با عراق مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید