آغاز سال تحصیلی جدید با رنگ صنعت/«پروژه خراط یار» انجام می شود.

رئیس دانشگاه آزاد یزد گفت:

دهگانی اشکذری با تاکید بر اینکه نحوه تدریس در دانشگاه ها باید تغییر کند، گفت: سال تحصیلی جدید را با رنگ صنعت آغاز می کنیم.

18513 322 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، محمدرضا دقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه با خیرمقدم به خبرنگاران و اصحاب رسانه استان یزد، با یادآوری اینکه یک سال از دریافت این جایزه می گذرد. تصمیم گیری در مورد مسئولیت خود در دانشگاه آزاد، گفت: این دانشگاه در حال حاضر در حال تحول است و دارای سند تحول پنج ساله است که بخشی از آن را افشا می کنیم.

وی بیان کرد: امسال مهر 1401 سال تحصیلی جدید را با رنگ صنعت آغاز می کنیم و ارتباط عمیق و اساسی بین دانشگاه و جامعه داریم. ما واقعاً یک دانشگاه مردمی هستیم و مدعی هستیم که مهارت‌هایی را به جوانان آموزش می‌دهیم که کشور را متحول خواهند کرد.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد خاطرنشان کرد: راه دانشگاه ها باید تغییر کند و باید جوانان مهارتی تربیت کنیم.
دهگانی اشکذری ایجاد مهارت را دارای دو محور نرم و سخت دانست و افزود: در حوزه سخت رشته های فنی و مهندسی و در حوزه نرم، انتقال فرهنگ کسب و کار حرفه ای از استاد به حوزه است. دانش آموزان در محل کار

وی ادامه داد: کار دانشگاه تربیت دانشجو با روش های نوین است و هدف ما جهش و جریان بزرگی در راستای کارآفرینی در بین جوانان خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: علاوه بر آموزش های تئوری، آموزش های عملی را در دانشگاه بین صنفی و صنعتی یزد ارائه می دهیم.

  نحوه پرورش سبزیجات میکروگرین در خانه - یک ایده مدرن

دهقانی اشکذری از طرح مهرارت یار در کارگاه های معین دانشگاه با همت معاونت صنعت و اصناف خبر داد و گفت: در طرح دانشکده مهارت و کارآفرینی، مهارت افراد در خدمت دانشگاه قرار می گیرد، در حالی که تاکنون هیچ دانشگاهی نمی تواند ادعا کند که همه امکانات مهارتی در دسترس است. و پانلی از فارغ التحصیلان و اساتید بازار و صنعت در کنار دانشجویان خواهند بود.

وی با یادآوری دیدار با نمایندگان 70 اتحادیه صنفی گفت: این ارتباط با اتحادیه ها تولد دوباره روش های آموزشی در فضای جدید و تولد دوباره دانشگاه است و اساتید نیز در این طرح کد کارشناسی ارشد دریافت خواهند کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در خصوص طرح جدید دانشگاه آزاد یزد برای معرفی دوره های مهارت آموزی و کارآفرینی از مهر 1401 اظهار داشت: فضای آموزشی محیط واقعی خودش خواهد بود و دانشگاه منحل نمی شود، بلکه دانشگاه کمک می کند. به شبکه سازی تحصیلکردگان

دهقانی اشکذری افزود: 50 درصد دوره ها در محیط کار خواهد بود و تفاوت ما با فنی و حرفه ای این است که دوره های مهارتی را در محیط کار برگزار می کنیم و 100 دوره مهارتی اعم از تعمیر آسانسور، آشپزی و غیره مربوط به نیازهای اولیه را تامین می کنیم. جامعه به دانشجویان علاقه مند و حتی دانشجویان بورسیه صنعتی می گیرند.

این کارمند گفت: جوانی در 18 سالگی که در محل کار قرار می گیرد و لباس کار می پوشد آینده روشنی خواهد داشت، زیرا صنعت به دنبال میز کار نیست، به دنبال اخلاق و مهارت های کاری است که بتوان آن را آموزش داد. .

  قیمت سکه ایران امروز جمعه 14 فروردین 1401 + جدول - اندیشه معاصر

این مسئول دانشگاهی استان یزد تصریح کرد: از مهرماه سمینارهای خاصی را شناسایی می کنیم که هم از نظر صلاحیت استاد و هم از نظر محیط کار مورد تایید است.

وی افزود: کارگاه هایی که می توانند دروس و سرفصل های ما را تدریس کنند شناسایی و برچسب گذاری شده اند که در ترم و کار عملی دانشجو می پذیرند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به قانون بیمه دانشجویی سال 1396 اذعان داشت: با کمک این بیمه هر دانشجو می تواند شهریه خود را از ترم اول و از نیمسال اول پرداخت کند. لحظه پذیرش در دانشگاه دارای سابقه کار می باشد ولی بدون بیمه بیکاری و حادثه.

دهقانی اشکذری ادامه داد: به منظور تقویت این بیمه و پذیرش دانشجو از سوی کارفرمایان و معلمان از دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد، طی قراردادی بین دانشجو، کارفرما و فنی و فنی، بیمه دانشجویی با بیمه حوادث تلفیق می شود. حرفه ای.

وی گفت: در طرح خراط یار معاونت دانشگاه از دانشجوی قراردادی و تعاونی حمایت و نظارت خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد از جلسه ستاد امور جوانان در یزد با امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد یزد، استاندار، مدیرکل تعاون کار و رفاه، مدیرکل صمت، فنی و امور حرفه ای، امور مالیاتی، تامین اجتماعی، شورای مهارت استان، دارایی، میراث فرهنگی و رئیس اصناف دانشگاه آزاد یزد خبر داد و گفت: بنابراین با این حمایت، سایر اصناف و صنعت نگران پذیرش دانشجوی متخصص نخواهند بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یزد از گام بعدی این دانشگاه با حمایت نمایندگان مجلس برای حل مشکل دانشجویان دانشکده مهارت و کارآفرینی خبر داد و افزود: دانشجویان این دانشگاه استعداد خود را در محیط کار واقعی می شناسند. .

  لزوم تقویت بخش مشاوره دانش آموزان شاهد و ایثارگر

وی یکی دیگر از مزیت های دانشکده مهارت و کارآفرینی را تربیت دانشجو زیر نظر استاد کار در محیطی با مهارت های نرم همراه با اخلاق یادگیری، احترام و شاگردی در کف یک کارگاه واقعی عنوان کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید