آغاز ساخت رآکتور تحقیقاتی مجتمع اتمی اصفهان

1083623 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه جهان خبرگزاری آنا، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در بازدید از بخش‌های مختلف مجموعه هسته‌ای اصفهان با اشاره به اینکه با راه‌اندازی راکتورهای تحقیقاتی، عملیات آزمایش سوخت در بخش‌های مختلف امکان‌پذیر می‌شود، افزود: همه جزئیات. این طرح مبتنی بر دانش است. بومی و ایرانی است و زنجیره تحقیقات، ارزیابی، آزمایش و تضمین تولید هسته ای را تکمیل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت داخلی و شرکت های دانش بنیان به سمت صنعتی شدن حرکت کنیم، تصریح کرد: تولید سوخت رآکتور هسته ای در مجموعه هسته ای اصفهان از برنامه های این سازمان است و ایران از طریق تولید این سوخت اقدام به تولید سوخت خواهد کرد. همچنین به تولیدکنندگان سوخت پاک در Let’s Join the World بپیوندید.

رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت نیروگاه ها از دیگر اولویت های این سازمان است افزود: در حال حاضر نیروگاهی برای تولید هزار مگاوات انرژی هسته ای در کشور ساخته شده است و دو هزار مگاوات دیگر نیز در حال ساخت است. در دست ساخت.

اسلامی با اشاره به اینکه چشم انداز این سازمان رسیدن به 10 هزار مگاوات انرژی هسته ای در کشور است، افزود: در تلاش هستیم تا با استقرار این طرح به ویژه در جنوب کشور در نقاطی که با الزامات هسته ای سازگاری دارد، اجرایی شود. نیروگاه ها

وی با اشاره به اینکه غربی‌ها وانمود می‌کنند که برنامه هسته‌ای ایران اهداف پنهانی دارد و بر این اساس سند برجام را محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران تعریف کرده‌اند، گفت: اما در هیچ یک از بازرسی‌ها در اثبات این گفته کوتاهی کرده‌اند.

  بدنسازان بخوانید / اخبار مهم درباره لایحه رتبه بندی معلمان - اندیشه معاصر

رئیس سازمان انرژی اتمی این اتهامات، شایعات و تحریکات را ریشه دار دانست و افزود: آنها می گویند ایران اهداف صلح آمیز دارد اما باید بدانند که با اطلاع رسانی این خبر جز اتلاف وقت چیزی عایدشان نمی شود.

اسلامی با تاکید بر اینکه برای اولین بار سند چارچوب برنامه های هسته ای کشور بر اساس سند راهبردی 20 ساله این سازمان به نام CPF در اختیار آژانس قرار گرفت، گفت: غربی ها گفتند از برنامه هسته ای ایران اطلاعی ندارند اما اکنون مستند، مکتوب و رسماً اطلاع رسانی شده است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید