آغاز بهره برداری از سیستم سرمایشی کمکی دانشگاه صنعتی شریف

1084744 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، کار رسمی “سیستم خنک کننده اضافی نیروگاه شازند” که توسط محققان دانشگاه صنعتی شریف با حضور مدیران شرکت حرارتی شازند و شرکت حرارتی شازند و شرکت مدیریت تولید حرارت شازند طراحی شده است. گروهی از کارشناسان صنعت نیروگاهی آغاز می شود.

پروژه ساخت سیستم سرمایشی کمکی واحد 4 نیروگاه شازند توسط یکی از دفاتر مجتمع فناوری شریف اجرا شد و 28 مگاوات توان تولید برق این واحد را در شرایط پیک مصرف تابستانی جبران می کند. این طرح با یک سوم هزینه خرید تجهیزات خارجی برای اولین بار در کشور اجرا می شود.

مسعود دربندی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و مدیر مرکز توسعه سیستم‌های انرژی نو (توسان) درباره این طرح گفت: این طرح.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موانع اصلی تولید برق در نیروگاه های حرارتی خرابی سیستم خنک کننده اصلی نیروگاه در حالت اضطراری است که تولید برق را نسبت به ظرفیت اسمی نیروگاه به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. ” این مشکل در ماه های گرم سال که مصادف با پیک مصرف در شبکه برق کشور است، جدی می شود. در این راستا، تیم ما تصمیمی برای غلبه بر این محدودیت و افزایش تولید برق در شرایط اوج گرفت. راه حل پیشنهادی استفاده از سیستم خنک کننده جانبی در کنار برج خنک کننده اصلی نیروگاه هلر است که گواهی ثبت اختراع آن با عنوان “سیستم خنک کننده اضافی برای سیستم خنک کننده اصلی از نوع هلر برای کاهش تلفات نیروگاه در ارتفاع بالا”. شرایط دما و باد». با مشارکت همکاران مرکز توسن انرژی شریف.

  قانون نظام طبقه بندی معلمان به کارگیری در آموزش و پرورش - اندیشه معاصر به اطلاع رئیس جمهور رسید.

دربندی یادآور شد: این پروژه نمونه بی نظیری از همکاری و هم افزایی دانشگاه با صنایع زیربنایی کشور و شرکت های بزرگ برای خدمات فنی مهندسی به منظور رفع موانع تولید برق و آسایش هموطنان است. کارفرمای پروژه یک شرکت مادر و متخصص در تولید گرما است و مرکز توسعه سیستم های انرژی های نو طراحی و نظارت عالی بر اجرا را بر عهده دارد.

باید بگویم؛ مرکز توسعه سیستم های انرژی های نو (توسان) یکی از مراکز مستقر در مجتمع فناوری دانشگاه صنعتی شریف است که پروژه های متعددی را به سرپرستی مسعود دربندی، استاد دانشگاه صنعتی شریف به اجرا درآورده است. همکاری بسیاری از نیروهای نخبه دانشگاهی و کارشناسان صنعت. این مرکز با مراکز و صنایع مختلف صنعتی اعم از نیروگاهی، پتروشیمی، پالایشگاهی، معدنی، فولاد و آهن فعالیت های تحقیقاتی و صنعتی زیادی داشته و در این زمینه کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید