آغاز بزرگترین رزمایش نظامی چین در نزدیکی تایوان

رسانه های چینی از آغاز بزرگترین رزمایش نظامی در آب ها و حریم هوایی تایوان خبر دادند.

1911 715 فقط خبر

من گزارش میدم گروه جهانی خبرگزاری آنا، بزرگترین رزمایش نظامی چین در اطراف تایوان امروز (پنجشنبه) پس از سفر تحریک آمیز نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره آغاز شد.

تلویزیون چین گزارش داد که این رزمایش چهار روزه که تا یکشنبه ادامه دارد، حوالی ساعت 12 ظهر به وقت محلی (8:30 صبح در تهران) آغاز شده و شامل استفاده از گلوله های جنگی نیز می شود.

رسانه دولتی چین گزارش داد: شش منطقه اصلی در اطراف جزیره برای آموزش رزمی انتخاب شده است و در طول رزمایش، کشتی ها و هواپیماها نباید وارد آب ها و حریم هوایی این مناطق شوند.

خبرگزاری فرانسه می نویسد رزمایش «ارتش آزادیبخش چین» که در چندین منطقه اطراف تایوان برگزار می شود، در نقاطی در 20 کیلومتری ساحل این جزیره است.

رزمایش نیروی دریایی چین به مناسبت نود و پنجمین سالگرد تاسیس ارتش این کشور که در روزهای اخیر برگزار شد.

با این حال، وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای اعلام کرد که این رزمایش را از نزدیک زیر نظر دارد و آماده مقابله با هرگونه تنش و درگیری است، اما به دنبال چنین چیزی نیست. تایوان همچنین این رزمایش را “اقدامی غیرمنطقی برای به چالش کشیدن نظم بین المللی” خواند.

اما پکن در واکنش به انتقادات و اشاره به تحریکات آمریکا و متحدانش، از این رزمایش دفاع کرد و آن را «ضروری و قانونی» توصیف کرد.

گلوبال تایمز چین به نقل از کارشناسان نظامی اعلام کرد که این رزمایش “بی سابقه” بوده و اولین باری است که موشک ها از تایوان عبور می کنند. ارتش چین همچنین برای اولین بار از توپخانه دوربرد با سلاح های جنگی در تنگه تایوان استفاده خواهد کرد.

  شوک جدید برای پرسپولیس / اوساگونا به طلبکاران اضافه شد / محرومیت، کسر امتیاز و بسته شدن پنجره ها - تفکر معاصر

تنش ها در تایوان پس از سفر پلوسی به این جزیره تشدید شده است. چین تایوان را استان خود می‌داند و با بازدید مقامات خارجی از این جزیره مخالف است و می‌گوید این گونه بازدیدها اصل چین واحد را نقض می‌کند و سیگنال‌های اشتباهی را به نیروهای جدایی‌طلب تایوان ارسال می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید