آسیب به سلامت – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ممکن است عادت به غذا خوردن در سینما، شهربازی و یا حتی تولد داشته باشید. اسنک ها و تنقلات اغلب معده ما را پر از شیرینی ها و موادی می کنند که ممکن است ارزش غذایی نداشته باشند. پر می کنند.

اگرچه ممکن است امروزه مردم نسبت به گذشته بیشتر از مضرات غذاهای ناسالم آگاه باشند، اما هنوز همه از مضراتی که غذای ناسالم و این نوع غذای ناسالم می تواند ایجاد کند، آگاه نیستند.

تاکنون مطالعات زیادی منتشر شده است که نشان می دهد چه مقدار از شیرینی ها و غذاهای فرآوری شده می توانند برای سلامت بدن ما مضر باشند.

در اینجا 5 مطالعه وجود دارد که نشان می دهد چرا میان وعده ها می توانند برای سلامتی شما مضر باشند.

1- میان وعده ها باکتری های سالم روده را از بین می برند و باعث التهاب مضر می شوند

تنقلات و غذاهای ناسالم با از بین بردن باکتری های خوب، تعادل سالم روده را بر هم می زند. در مطالعه ای که روی 1245 نفر انجام شد، محققان دریافتند که غذاهای فرآوری شده با باکتری های مضری که در بدن همه شرکت کنندگان وجود دارد، مرتبط است. این غذاها شامل نوشیدنی ها و همچنین غذاهایی هستند که در دسته «فست فود» قرار می گیرند.

2. خطر مرگ زودرس را به طور قابل توجهی افزایش می دهد

مطالعه انجام شده توسط ایتالیایی ها هشدار قوی تری به طرفداران هولا هوپ می دهد. محققان ایتالیایی می گویند غذاهای فرآوری شده خطر مرگ زودرس را به ویژه در اثر حمله قلبی افزایش می دهند.

  تفاوت بین رابطه جنسی و رابطه جنسی چیست؟ - اندیشه معاصر

افرادی که غذاهای بسیار فرآوری شده مانند چیپس یا نوشیدنی های شیرین مصرف می کنند 50 درصد بیشتر در معرض خطر مشکلات قلبی و مرگ زودرس هستند.

3- خطر تمایل بیشتر

رژیم های غذایی سرشار از چربی های اشباع شده خطر ابتلا به آرتروز را افزایش می دهد. به گفته محققان، غضروف به ویژه در زانوها به دلیل رژیم های غذایی پر چربی و کربوهیدرات سریعتر از بین می رود.

سطوح بالای چربی های اشباع شده که در مکمل هایی مانند کره، روغن نارگیل، روغن نخل و چربی های حیوانی رایج است، باعث تجزیه سریعتر “غضروف مفصلی” می شود.

4- هولاهوپ در احتمال تصادف موثر است.

بر اساس یک مطالعه جدید، رانندگانی که رژیم غذایی آنها سرشار از قند، گوشت های فرآوری شده و غذاهای ناسالم است، بیشتر در معرض تصادف هستند.

محققان 817 راننده استونیایی را که در رژیم غذایی خود غذاهای سرخ شده زیادی مصرف می کردند، مورد بررسی قرار دادند. نتایج نشان می‌دهد افرادی که حداقل یک بار در هفته نوشابه‌های انرژی‌زا می‌نوشند، دو برابر سریع‌تر از افرادی که نوشیدنی انرژی‌زا مصرف نمی‌کنند، هستند.

5- ضعیف شدن استخوان ها و جلوگیری از رشد کودکان

اگرچه هشدارها در مورد غذاهای ناسالم معمولاً با سلامت قلب مرتبط هستند، اما یک مطالعه می گوید که تنقلات فرآوری شده و شیرین تهدیدی جدی برای رشد استخوان در کودکان هستند. میان وعده ها می توانند رشد اسکلتی را متوقف کنند و استخوان های ضعیف تری را در کودکان بسازند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276433

  حذف وام مسکن از بودجه 1401 / افزایش وام ازدواج به 150 میلیون تومان

دیدگاهتان را بنویسید