آزمون مهارت های بالینی ایستگاه پنجم دانشگاه آزاد اقلیدس

1087839 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استانی خبرگزاری آنا از اقلیدس، پنجمین دوره آزمون عملی مهارت های پایه (OSCE) پرستاران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلیدس در مرکز مهارت این دانشگاه برگزار شد.

مدیر گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلیدس در حاشیه این آزمون به خبرنگار آنا گفت: آزمون آسکی برای پنجمین بار در یک نوبت کاری و در پنج ایستگاه عملی در دانشکده پرستاری این دانشگاه برگزار شد. .
مهرداد راهدان بیان کرد: این آزمون شامل چندین ایستگاه است که از داوطلب خواسته می شود تا کار یا اقدام خاصی مانند گرفتن شرح حال یا معاینه فیزیکی اندام خاصی را انجام دهد و در هر ایستگاه از طرح امتیازدهی استاندارد استفاده می شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این آزمون بررسی و سنجش مهارت های پایه بالینی دانش آموزان قبل از ورود به بیمارستان و پس از فارغ التحصیلی است.

مدیر گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلیدس یادآور شد: ماموریت این دانشگاه اطمینان از کسب توانمندی های دانش آموختگان برای ورود به مرحله ارائه خدمت است.
راهدان در تشریح نوع معاینه به سازمان امنیت و همکاری اروپا تصریح کرد: در این روش آزمون شوندگان با حضور اساتید خود دستکش استریل به روش باز می پوشند، به وزیر پوست تزریق عضلانی می کنند، لوله بینی معده را وارد می کنند، لوله تراکئوستومی را ساکشن می کنند و انجام می دهند. آنها مهارت های خود را به نمایش گذاشتند.

سهراب نظری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلیدس از نزدیک نظاره گر نحوه برگزاری این آزمون است.

انتهای پیام/

  نکات امنیتی بسیار مهم در تلگرام – اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید