آزاد/ دوئل سه گانه حسن یزدانی به مصاف حریفانش می رود

1085763 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، انتخابی نهایی تیم ملی کشتی آزاد فردا پنجم با حضور تماشاگران در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می شود. این مرحله از انتخابی تیم ملی برای مسابقات آتی برگزار می شود تا کشتی گیرانی که برنده میدان شوند به مسابقات آینده راه یابند.

مبارزه جذاب کشتی گیران ایران در اوزان 61، 86، 92، 97 و 125 کیلوگرم برگزار می شود. سه کشتی گیر طلایی ایران در این دیدار انتخابی به روی تشک می روند که حسن یزدانی، کامران کاسم پور و امیرحسین زارع با حریفان خود و البته تماشاگران به روی تشک می روند. چندی پیش به دلیل شیوع ویروس کرونا، این سه قهرمان طلایی ایران بدون حضور تماشاگر به میدان رفتند، اما اکنون این فرصت در اختیار دوستداران کشتی قرار گرفته است تا مبارزه جذاب این سه قهرمان ایرانی را با خود ببینند. مخالفان

حسن یزدانی باید در دیدار فردا بر علیرضا کریمی و محسن مصطفوی غلبه کند. جدال یزدانی با علیرضا کریمی نایب قهرمان جهان در وزن 86 کیلوگرم قطعا جذابیت زیادی دارد.

کامران قاسم پور دارنده مدال طلای قهرمانی جهان که سال ها پشت خط حسن یزدانی بود، نسبت به سال گذشته در وزن بالا رفت و در اولین سال حضورش قهرمان شد. قاسم پور فردا باید با مهدی حاجیلویان و امیرحسین فیروزپور مبارزه کند.

پس از آن محمدحسین محمدیان و میتبی گیلیج در دسته 97 کیلوگرم به مصاف یکدیگر خواهند رفت. محمدیان در المپیک توکیو ناکام ماند و گیلیج در مسابقات جهانی 2021 سوم شد، این مبارزه قطعا حساس خواهد بود. هر دو کشتی گیر مدال برنز جهان را در کارنامه خود دارند.

  دعوای شبانه و جنجالی در اردوی تیم ملی پرورش اندام! + فیلم - اندیشه معاصر

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع باید از سد برنده مبارزه امیررضا معصومی و یدالله محبی بگذرد. زارع در المپیک و مسابقات جهانی 2021 به موفقیت دست یافت و مدال برنز المپیک و مدال طلای جهان را از آن خود کرد. او در این وزن با غول های کشتی مبارزه کرد و حالا برای مسابقات پیش رو کشتی گیرانی چون گونوپتریاشویلی و طاها آکگول در انتظار او هستند. هرچند این مبارز جوان کشورمان برای دریافت جواز حضور در تیم ملی ابتدا باید از سد حریفان داخلی بگذرد.

سه دارنده مدال طلای کشتی آزاد ایران در چرخه انتخابی تیم ملی حضور پیدا کردند که هر سه در جام تورلیخانوف شرکت کردند و پس از 8 ماه غیبت به عنوان قهرمانی دست یافتند.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید