آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان 17 بهمن 1400 میزان افزایش حقوق بازنشستگان منوط به تصمیم شورای عالی کار – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین،

علی بابای کارنامی نماینده مردم ساری و نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: البته باید توجه داشت که تامین اجتماعی متکی به اعتبارات دولتی نیست.

شروع ثبت نام در آزمون استخدام کارمند در بانک شرایط ثبت نام داوطلبان کار بانکی …
بیشتر بخوانید: اجرای کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان مابه التفاوت نسبت کار سخت را بپردازید

وی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی باید برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان خود اقدام کند، گفت: تنها توجیهی که تامین اجتماعی دارد درخواست دولت از این سازمان است که 260 هزار میلیارد تن مصوب شده و انتظار داریم دولت با هم این کار را انجام دهد. “پرداخت و پاکیزه کنید، علاوه بر این، سعی می کنیم حداقل بخشی از آن را تطهیر کنیم تا تامین اجتماعی آزاد باشد تا یکسان سازی بهتر و کاملتر انجام دهد.

بابایی ادامه داد: اما این موضوع نباید بهانه ای شود تا تامین اجتماعی قانون همسان سازی را در کشور اعمال نکند.

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص تفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​گفت: منابع مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​تحت کنترل دولت است و دولت موظف به پرداخت حقوق است. سالانه .ارائه شده توسط تامین اجتماعی.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال افزایش چند درصدی مستمری های تامین اجتماعی گفت: باید مقایسه ای با سایر مستمری ها انجام شود. درصد افزایش حقوق مربوط به قانون تصمیم گیری تامین اجتماعی با هیات امنا بوده و بر عهده دولت نیست و منوط به تصمیمات شورای عالی کار است.

  سامانه سرمایه گذاری فرشتگان طنین در دومین گام رویداد سراسری دانشگاه آزاد اسلامی شرکت می کند

بابایی افزود: امیدواریم با توجه به تورم و شرایط اقتصادی موجود حداقل معیشت و انتظارات بازنشستگان تامین شود.

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش حقوق کارکنان دولت گفت: در این زمینه معتقدیم حداقل سقف افزایش حقوق کارکنان 25 درصد است. البته باید توجه داشت که ما روش پلکانی را قبول نداریم و روش ترکیبی، درصدی و ثابت مورد قبول مجلس است زیرا همه سطوح و دستمزد ثابت را متناسب با تورم افزایش می‌دهد اما پلکانی روش گام به گام همان بی عدالتی است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1264005

دیدگاهتان را بنویسید