آخرین وضعیت فرودگاه های کشور پس از سیل/خسارت اخیر به مهرآباد ارسال نشد

آخرین وضعیت فرودگاه های کشور پس از سیل/خسارت اخیر به مهرآباد ارسال نشد

من گزارش میدم اعتدالفرشید گیلیج – مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران – به دلیل بارش شدید باران و سیل در استان‌های مختلف در روزهای مختلف، درباره آخرین وضعیت فرودگاه‌های کشور به ایسنا توضیح داد. در پی دریافت هشدار هواشناسی به فرودگاه های جنوب و جنوب شرق کشور، مرخصی کلیه پرسنل لغو و تمامی نیروهای شرکت فرودگاه ها در آماده باش کامل قرار گرفتند. همچنین با رعایت دستورالعمل های صادر شده در اکثر فرودگاه هایی که پیمانکاران در آن حضور داشتند، بیل مکانیکی را مستقر کردیم تا در صورت نیاز به سرعت از آنها استفاده کنیم.

وی افزود: بر اثر سیل اخیر در استان فارس دو فرودگاه لار و ایرانشهر آسیب جزئی دیدند اما این مشکل خللی در پروازها ایجاد نکرد و فرودگاه ها همچنان فعال و عملیاتی بودند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و هوانوردی ایران ادامه داد: با توجه به احتمال تداوم بارندگی و سیلاب و هشدارهای هواشناسی، نیروها و پرسنل تا دوشنبه هفته آینده 19 مردادماه در آماده باش هستند و در صورت عدم هشدار بیشتر، دریافت کنید، به حالت عادی برمی گردیم تور البته آمادگی تنها به دلیل جلوگیری از آسیب یا کنترل خسارات ناشی از سیل نیست، بلکه به این دلیل است که در صورت نیاز به پرواز امداد و نجات به مناطق سیل زده، می توانیم سریع آن را هماهنگ کنید تا در اسرع وقت به آسیب دیدگان سیل کمک شود.

گیلیج در پاسخ به این سوال که آیا سیل صبح امروز در استان تهران به فرودگاه مهرآباد خسارت وارد کرد یا خیر؟ وی گفت: با توجه به اینکه در استان تهران اخطار هواشناسی در خصوص احتمال آبگرفتگی گرفتیم و در حال نوسازی و نوسازی باند 29 سمت چپ فرودگاه مهرآباد هستیم، آماده باش کامل اعلام کرده ایم و تاکنون اعلام شده است. مشکل خاصی در فرودگاه مهرآباد وجود نداشت.

  اقدامات شرم آور یک دختر باعث شرمندگی مادرش شد! - اندیشه معاصر

لازم به ذکر است از عصر دیشب شاهد بارش شدید باران در استان تهران بودیم و پس از این بارندگی ها در چندین نقطه استان به ویژه در نواحی غربی و جنوبی شاهد سیل، رانش زمین و وجود گل و لای به ویژه در منطقه کن (امامزاده داود).

دیدگاهتان را بنویسید