آخرین وضعیت طرح سازماندهی مجدد کارکنان دولت – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی م.جلسه شورای اسلامی بوی با اشاره به آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت گفت: این طرح با 9 نماینده و 10 تبصره با اکثریت آرا در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب و برای بررسی در جلسه علنی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد. .

وی افزود: اگر دولت لایحه جامعی در این زمینه ارائه کند، با استفاده از ظرفیت آیین نامه، موضوعات مهم لایحه دولت را تلفیق می کنیم تا این طرح در دادگاه بررسی شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با توجه به اهمیت موضوع می خواهیم با تنظیم نامه و امضای 50 نماینده برای بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت، جلسات علنی را در اولویت قرار دهیم.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه پیش شرط پرداخت عادلانه، ساماندهی کارکنان دولت است، ادامه داد: دولت به دنبال دستمزد عادلانه است که حدود 2 میلیون و 700 هزار کارمند را شامل می شود، اما افراد دیگری هستند که حقوق عادلانه را شامل نمی شوند، بنابراین ما در کمیسیون به دنبال سازماندهی کارمندان دولت است.

این نماینده گرم در مجلس تاکید کرد: در حالی که کارکنان دولت ساماندهی شده اند، این پرداخت عادلانه تنها شامل 2 میلیون و هفتصد هزار نفر می شود و شامل سایر کارکنان نمی شود.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه در حال حاضر 17 نوع قرارداد برای کارکنان وجود دارد که نیاز به ساماندهی دارد، افزود: تصویب و اجرای این طرح سازوکار لازم را برای حذف امضاهای طلایی اشتغال، رفع دستمزد، فساد، روابط ناسالم کار و در نهایت ایجاد می کند. ایجاد عدالت استخدامی با نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد شرکت های مرتبط با دولت باید از منظر مردمی تهیه و اجرا شود.

  شرایط اخذ وام 7 میلیون تنی بازنشستگان + میزان حق بیمه - تفکر نوین

وی افزود: بر اساس این طرح باید شرکت های واسطه به نمایندگی از شرکت های خدماتی که جزو کارکنان شرکت هستند، حجم، پروژه ها و ساعات کاری و ادارات نیازمند این کارکنان حذف شوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: برخی از شرکت ها به دلیل مدیریت ضعیف و عدم نظارت صحیح سودهای کلانی به دست آورده اند در حالی که این پول هنگفت باید به دست کارکنان شرکت می رسید و این وضعیت نیاز به اصلاح دارد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1262485

دیدگاهتان را بنویسید