آخرین مهلت شبکه های اجتماعی اندونزی / باید طبق قوانین این کشور عمل کنید

1087857 فقط خبر

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری آنا به نقل از رویترز، اندونزی روز دوشنبه از شرکت های فناوری خواست تا برای دریافت مجوز تحت قوانین جدید اقدام کنند، در غیر این صورت با مسدود شدن پلت فرم هایشان مواجه خواهند شد. داده‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و متا هنوز تا ضرب‌الاجل 20 جولای این کار را انجام نداده‌اند.

شرایط ثبت نام بخشی از مجموعه قوانینی است که برای اولین بار در نوامبر 2020 منتشر شد. مجموعه قوانین به مقامات اجازه می دهد تا به پلتفرم ها دستور دهند محتوایی که غیرقانونی یا ناقض نظم عمومی تلقی می شود را ظرف 24 ساعت حذف کنند.

در یک پیامک، جانی جی. پلات، وزیر ارتباطات کشور، از شرکت ها خواست قبل از اعمال تحریم ها ثبت نام کنند. وزارت او ماه گذشته گفت که پلتفرم‌ها در صورت رعایت نکردن قوانین مسدود خواهند شد.

بر اساس داده های وزارت ارتباطات، تا روز دوشنبه، بیش از 5900 شرکت داخلی و 108 شرکت خارجی از جمله تیک توک و اسپاتیفای ثبت نام کرده اند.

پلتفرم های دیگری مانند گوگل، توییتر و متا و زیرمجموعه های آن اینستاگرام و واتس اپ هنوز ثبت نام نکرده اند.

سخنگوی متا، توییتر و گوگل هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده اند.

سیستم جدید صدور مجوز برای تمامی اپراتورهای خدمات الکترونیک داخلی و خارجی اعمال می شود. دولت همچنین می تواند شرکت ها را مجبور به افشای ارتباطات و اطلاعات شخصی کاربران خاص در صورت درخواست مجری قانون یا سازمان های دولتی کند.

  حمله سایبری علیه وزارت دفاع و یک بانک بزرگ اوکراینی - یک تفکر مدرن

دولت می گوید قوانین جدید برای اطمینان از محافظت از داده های کاربران توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و استفاده از محتوای آنلاین به شیوه ای “مثبت و سازنده” طراحی شده است.

علیرغم این تهدید، برخی از تحلیلگران تردید دارند که آیا مقامات اندونزی فوراً شرکت‌های ناسازگار را مسدود خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید